06.12.2018 10:47

Nastolatek porażony na śmierć podczas ładowania smartfona

Makabrycznego odkrycia dokonała matka 16-letniego syna – po powrocie do domu znalazła go nieżywego, leżącego na podłodze ze smartfonem w ręku i słuchawkami na uszach. Z raportu policji wynika, że został porażony prądem.

smartfon
foto: materiały prasowe

Nastolatek leżał na podłodze dokładnie w takiej samej pozycji, w jakiej rano widziała go kobieta – spiesząc się do pracy stwierdziła, że po prostu zasnął i nie próbowała go budzić. Przez cały czas jednak czuła niepokój i postanowiła wrócić do domu, do którego dotarła o 12.45.

Widząc, że nastolatek leży cały czas w tej samej pozycji i czując, że jego ciało jest wyraźnie chłodne, kobieta wezwała pogotowie. Lekarz stwierdził zgon, a wstępne badanie ciała dało ciekawe rezultaty.

"

Fizyczne oględziny nie wykazały żadnych siniaków ani ran, w lewym uchu znaleziono plamę krwi. Nastolatek nosił słuchawki, a leżący przy uchu smartfon był naładowany. "

W raporcie sporządzonym w szpitalu Tuanku Jaafar Seremban (Malezja) można przeczytać, że przyczyną zgonu było porażenie prądem. Nastolatek najprawdopodobniej chciał wyłączyć ładowanie telefonu i dotknął odsłonięty kabel.

Ładowanie telefonu zbiera śmiertelne żniwo

Tragedia nastolatka to nie pierwszy przypadek, gdy ładowanie smartfona zaowocowało śmiercią właściciela – wcześniej donosiliśmy o brazylijskiej nastolatce, która położyła się spać z podłączonym do zasilania telefonem, a rano została znaleziona martwa.

Z raportu policji wynikało, że przyczyną zgonu było porażenie prądem przez kabel zasilający z uszkodzoną warstwą ochronną.

Przed zostawianiem smartfona podłączonego do ładowania na noc ostrzegają polscy strażacy, którzy – szczególnie przed świętami – spotykają się z pożarami wznieconymi przez przegrzewające się telefony. Zaskoczeni we śnie użytkownicy mogą zorientować się o niebezpieczeństwie zbyt późno, by móc uratować życie.

Poważnie do tematu ładowania podchodzą też producenci – Apple ostrzegało na przykład, że korzystanie z nieautoryzowanych ładowarek może być groźne dla zdrowia i życia.

A Wy jak ładujecie smartfony?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile