10.07.2017 13:45

Nokia 3310 z portretami Putina i Trumpa za 10 000 zł

Takie rzeczy tylko w Rosji – nowa Nokia 3310 w obudowie z tytanu, stali damasceńskiej i złota została wzbogacona o portrety przywódców Rosji i USA i wyceniona na 2500 dolarów. 

Nokia 3310 z portretami Putina i Trumpa za 10 000 zł
foto: Caviar

Nowa edycja rosyjskiej przeróbki odświeżonej kultowej Nokii 3310 powstałą z okazji szczytu G20, który odbył się 7 lipca 2017 roku w Hamburgu. Caviar – producent przeróbki, nie mający nic wspólnego z dyskami twardymi – wcześniej opracował podobny model, na którym została umieszczona tylko podobizna Władimira Putina.

Dodatek w postaci portretu Donalda Trumpa został wyceniona na 3000 zł – o tyle podrożała edycja rozszerzona telefonu w stosunku do podstawowej wersji przeróbki, zawierającej tylko rosyjskiego prezydenta.

Liderzy światowych mocarstw spoglądają w tym samym kierunku – według twórców pozłacanej Nokii 3310, ma to symbolizować chęć dokonania postępu w stosunkach USA-Rosja.

Wnętrze telefonu pozostało dokładnie takie same, jak w modelu dostępnym w polskich sklepach – żeby zobaczyć, co ze swoim nowym sprzętem będą mogli zrobić szczęśliwi nabywcy, wystarczy obejrzeć ten filmik z unboksingu.

Dużo zmieniło się za to na zewnątrz – obudowa została wykonana z utwardzanego tytanu ze wstawkami ze stali Damasceńskiej, detale – takie jak na przykład portrety Trumpa i Putina – zyskały złocenia.

Zestaw sprzedawany jest w specjalnym, aksamitnym pudełku – osoby, które zapałały chęcią jego kupienia, mogą to zrobić przechodząc na stronę producenta.

Pojawienie się Nokii 3310 w wersji z Putinem to dowód na to, że to właśnie nowe wcielenia klasycznego telefonu stało się wymarzonym sprzętem hipsterów – Caviar wcześniej umieszczał pozłacanego Putina przede wszystkim na iPhone’ach i innych produktach Apple.

To nie są częste słowa, ale większym poczuciem estetyki i piękna wykazali się Chińczycy, którzy stworzyli ociekająca różem edycję specjalną swojego smartfona, poświęconą Czarodziejce z Księżyca. 

W Polsce najlepiej sprzedawałaby się Nokia 3310 ze złotym wizerunkiem:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile