24.02.2017 09:30

Nowa Nokia 3310 będzie hipsterskim bliźniakiem starej

Chińczycy sypnęli kolejnymi przeciekami na temat nadchodzącej reinkarnacji legendarnej Nokii 3310 – okazało się, że producent nie zamierza za bardzo poprawiać ideału.

Nowa Nokia 3310 będzie hipsterskim bliźniakiem starej
foto: Aman Firdaus, CC BY 2.0

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kształt obudowy zostanie zachowany – chociaż nowa Nokia 3310 ma być smuklejszym telefonem, zmniejszy się także waga modelu. Telefon ma być dostępny w różnych wersjach kolorystycznych – z nieoficjalnych informacji wynika, że można spodziewać się edycji czerwonej, żółtej, zielonej. Można się także domyślić, że Nokia nie porzuci raczej oryginalnego, ciemnoniebieskiego koloru.

Wprowadzane zmiany mają być w większości kosmetyczne – klawisze na przykład zachowają swój charakterystyczny wygląd, zostaną jednak dostosowane rozmiarem do potrzeb i oczekiwań dzisiejszych odbiorców. 

Najbardziej widoczna - i to na wiele sposobów – modyfikacją ma być podmiana ekranu na większy i wyświetlający kolory.

Nokia poszła też z czasem, postępem i osiągnięciami i Nokia 3310 będzie umożliwiała między innymi przeglądanie stron internetowych – w dalszym ciągu będzie to jednak głównie telefon komórkowy, a nie smartfon, nie należy się więc spodziewać zbyt wielu dostępnych aplikacji.

Trudno nie spodziewać się, żeby nowa Nokia 3310 pojawiła się w sprzedaży bez zainstalowanego węża – o tym jednak przecieki milczą. Nic nie wiadomo także o tym, czy telefon ma mieć wymienialną baterię.

Nokia 3310 ma być pokazana w pełnej krasie podczas targów MWC 2017 w Barcelonie. Oprócz nowej wersji legendy zadebiutują także smartfony prasujące pod kontrolą Androida – Nokia 3 i Nokia 5. Pierwszym modelem zaprezentowanym przez producenta po reaktywacji była Nokia 6, którą przetestowano bardzo dokładnie i okazało się, że tak jak stary model 3310 doskonale sprawdza się w roli dziadka do orzechów.

Cena powracającej po 17 latach od debiutu Nokii 3310 została ustalona na poziomie 59 euro, czyli około 255 zł. Spora część tej kwoty to zapewne opłata za nostalgię – osoby, które z sentymentem wspominają swoje pierwsze komórki mogą poczuć chęć sprawienia sobie nowej wersji „telefonu do dzwonienia”, dużą popularność model może zdobyć także wśród hipsterów i blogerek modowych – różne kolory pozwolą dobrać Nokię 3310 do noszonej stylizacji.

Kupicie sobie Nokię 3310?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile