31.05.2016 11:44

Nowości ASUS-a na Computex 2016

ASUS ma w zwyczaju wykorzystywać targi Computex – odbywające się w rodzinnym dla producenta Tajwanie – do prezentowania nowości produktowych. Objęły one praktycznie całą obecną gamę modelową oraz wprowadziły zupełnie nowy sprzęt.

Nowości ASUS-a na Computex 2016
foto: kadr z wideo

ASUS Transformer 3

Konstrukcje typu 2-w-1 cieszą się coraz większym zainteresowaniem – i nie bez powodu, jak można zobaczyć na naszym teście Microsoft Surface Pro 4 – nic więc dziwnego, że ASUS zdecydował się na rozwijanie linii Transtformerów. Model oznaczony numerem 3 pracuje pod kontrolą systemu Windows 10.

Urządzenie jest smukłe i lekkie – ma 6,9 mm grubości i 695 gramów wagi. ASUS chwali się, że 80% frontu tabletu zajmowane jest przez ekran, pracujący z rozdzielczością 2880x1920 punktów.

Dołączana do ASUS Transformer 3 klawiatura oferuje w pełni podświetlane klawisze oraz możliwość blokowania pochylenia tabletu w 2 różnych ustawieniach, służąc jednocześnie jako etui ochronne dla sprzętu.

Obudowa Transformera 3 została wykonana z jednego bloku aluminium. Urządzenie może zostać wyposażone w maksymalnie 8 GB RAM oraz nośnik SSD 512 GB. W środku znajduje się także nowy (tak bardzo, że nawet jeszcze nie zaprezentowany oficjalnie przez Intela) procesor Core 7. generacji.

Dzięki zastosowaniu rysika – ASUS chwali się, że dokładność wskazań wynosi 0,5 mm – i wyczuwaniu siły nacisku (1024 wartości) Transformer 3 może służyć jako narzędzie dla grafików. Producent obiecuje, że hybryda 2-w-1 może pracować na zasilaniu bateryjnym przez 9 godzin.

ASUS Transformer 3 pozwala na przyłączenie 2 zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K. Jeśli użytkownik będzie potrzebował silnej karty graficznej… może ją dokupić – producent zaprezentował dołączany zewnętrzny moduł, sygnowany przez Republic of Gamers, dzięki któremu Transformer 3 będzie radził sobie z wymagającymi grami.

Urządzenie ma być dostępne w cenach zaczynających się od 799 dolarów.

ASUS Transformer 3 Pro

Transformer w wersji dla profesjonalistów jest co prawda nieco cięższy i grubszy (8,35 mm) od swojego mniejszego kuzyna – wynika to jednak przede wszystkim z zastosowania wydajniejszych komponentów oraz udostępnienia pełnowymiarowych złącz.

Transformer 3 Pro wyposażony jest w gniazdo USB 3.1 typ C z obsługą Thunderbolt 3, USB 3.0, standardowe wyjście HDMI i oraz slot dla kart microSD. ASUS postawił na silne procesory z rodziny Intel Core i7 oraz nośniki SSD o pojemności wynoszącej nawet 1 TB.

Ekran o przekątnej 12,6 cala jest identyczny jak w przypadku cywilnej wersji Transformera 3 – oferuje kąt widzenia 178 stopni, dobre odwzorowanie barw oraz rozdzielczość 2880x1920 punktów.

Dołączana magnetycznie klawiatura wyposażona jest w podświetlane przyciski o wyczuwalnym skoku (1,4 mm), co wpływa na komfort pisania na urządzeniu. Metalowa obudowa ASUS Transformer 3 Pro wyposażona jest w nóżkę, która może odchylać się o 155 stopni, dając szansę na dowolne ustawienie pochylenia ekranu.

Hybryda 2-w-1 może obsługiwać zewnętrzną kartę graficzną w specjalnej obudowie przygotowanej w ramach Republic of Gamers.

ASUS pokazał także trzecią generację ultrabooka ZenBook - jak wypada w porównaniu do Transformerów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #ASUS #Gadżety #Komputery #Mobile #Technologia