10.10.2018 11:32

Nowy operator oferuje w Polsce nielimitowane rozmowy i SMS-y całkiem za darmo

Rebtel stawia rynek telekomunikacyjny na głowie – nowy operator MVNO w Polsce daje nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB transferu całkowicie za darmo i bez haczyków. Płatne są tylko dodatkowe pakiety danych.

Rebtel
foto:: materiały prasowe

Wirtualny operator komórkowy Rebtel – działa na nadajnikach Plusa – zadebiutował w Polsce w czerwcu 2018 roku, jednak na początku oferował swoje usługi tylko mieszkańcom Wrocławia. Oferta, jak łatwo się domyślić, spodobała się – MVNO chwali się, że szybko zdobył kilka tysięcy użytkowników.

Rebtel – nielimitowane rozmowy i SMS-y za darmo

Skromne terytorialne początki były według operatora podyktowane względami logistycznymi – od teraz, dzięki umowie z firmą kurierską obsługującą cały kraj, usługi Rebtel można zamawiać z dowolnego miejsca w Polsce.

Można zamówić nową kartę SIM lub przenieść już używany numer – Rebtel zapewnia, że przesyłka powinna dojść do adresata w ciągu dwóch dni roboczych. Zamówienia składa się na stronie operatora – podczas wypełnienia formularza trzeba podać numer karty kredytowej, z której pobierane będą ewentualne opłaty za dodatkowe pakiety danych.

Usługi Rebtel są ofertą na kartę – można z nich zrezygnować w każdej chwili, przenosząc numer do innego operatora bądź też prosząc o dezaktywację karty.

Rebtel – cennik pakietów danych

Cennik usług transmisji danych w Rebtel wygląda następująco:

rebtel_02

Jak widać, MVNO stara się zarabiać właśnie na przesyle danych, jako że ceny pakietów są zauważalnie wyższe, niż u konkurencji.

Czy korzystanie z darmowej oferty Rebtel się opłaca?

Jeśli telefonu używamy głównie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów – nie znajdziecie teraz bardziej opłacalnej oferty na rynku. Darmową ofertę – w zamian za oglądanie reklam – miał w portfolio swego czasu Virgin Mobile, tam można było jednak liczyć raptem na 30 minut rozmów miesięcznie.

1 GB transferu, oferowany za darmo w ofercie Rebtel, wystarczy tylko osobom, które z sieci korzystają sporadycznie. Jeśli przeglądacie strony internetowe, gracie w gry sieciowe i oglądacie na smartfonach filmy z YouTube’a czy Netfliksa – będziecie musieli sięgnąć po płatny pakiet.

Najbardziej rozsądne są te za 20 zł (z 10 GB) i 25 zł (z 25 GB) – gdy wzbogaconą w ten darmową ofertę Rebtela porówna się z płatnymi pakietami oferowanymi przez innych operatorów wirtualnych okaże się, że opłacalność oferty jest niemal identyczna.

Oferta Rebtela ucieszy za to osoby, które korzystają z więcej niż jednego numeru - ten drugi można teraz przenieść do nowego MVNO i korzystać z niego bez jakichkolwiek opłat, za transmisję danych płacąc (jak do tej pory) na głównej karcie SIM.

Przeniesiecie numer do Rebtel?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile