13.09.2018 13:30

Obiecują 5G bez czekania na operatora - wystarczy zainstalować aplikację

Wygląda na to, że nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałaby aplikacja ze sklepu Google Play – niecierpliwi mogą zainstalować sobie na smartfonie obsługę sieci 5G, a na futurystów czekają nawet programy obiecujące już dziś 12G.

aplikacje 5G
foto: zrzut ekranu

Fantazja deweloperów zdaje się nie znać granic – cuda załatwiają praktycznie od ręki. Dzięki temu w Google Play można pobrać na przykład aplikację wentylatora. Zrobiło to ponad milion osób, z których duża część poczuła się rozczarowana i opisała to w komentarzu – z telefonów nie zaczęła wydobywać się nagle ożywcza struga powietrza?

W sklepie roi się także od programów obiecujących odstraszać komary – ich autorzy na wszelki wypadek, zdając sobie sprawę z zerowej skuteczności, w opisach małym druczkiem tłumaczą, że aplikację należy traktować jako żart.

W Google Play można znaleźć także zatrzęsienie aplikacji, które obiecują… rozszerzyć pamięć RAM telefonu. Wystarczy chwila na zainstalowanie i zamiast marnych 2 GB pamięci można już chwalić się godnymi pozazdroszczenia 8 TB. Wbrew pozorom – są użytkownicy, którzy takie deklaracje traktują jak najbardziej poważnie. W końcu program jest w sklepie Google, musiał więc być przez giganta sprawdzony – i najwyraźniej działał.

Transfer danych 12G po zainstalowaniu aplikacji

LTE, czyli sieć 4G, stała się codziennością – użytkownicy i operatorzy zaczęli więc rozglądać się za kolejnym krokiem w rozwoju komórkowej transmisji danych, czyli 5G. Rozpoczynają się już nawet testy tej technologii, na jej wdrożenie trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka lat.

No chyba, że zainstaluje się jeden z programów obiecujących szybkość 5G już teraz i dziś – a jeśli to dla kogoś za mało, można od razu przeskoczyć na kolejne generacje technologii. Opis aplikacji jest na tyle ogólny, żeby sugerować korzystanie właśnie z sieci komórkowej 5G – w rzeczywistości są to w większości przeglądarki internetowe sprytnie nazwane przez swoich twórców.

Eksperci ostrzegają, że to mogą nie być niewinne żarty – w ten sposób przestępcy mogą przemycać na telefony użytkowników potencjalnie szkodliwe oprogramowanie.

A Wy co wolelibyście zainstalować sobie w telefonie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile