09.03.2017 10:48

Polski producent smartfonów nagrodzony przez Google

Jego smartfony rozchodzą się jak ciepłe bułeczki głównie z powodu niskiej ceny, myPhone ma jednak teraz także inne powody do dumy – producent został wyróżniony przez Google nagrodą Europejskiego Partnera Android - European Android Award.

Polski producent smartfonów nagrodzony przez Google
foto: kadr z wideo

Wrocławskie przedsiębiorstwo bardzo dobrze wstrzeliło się w potrzeby Polaków. Producent nie koncentrował się jednak tylko na utrzymaniu jak najniższej ceny oferowanych przez siebie telefonów, stawiając coraz wyraźniej także na jakość wykonania oraz możliwości prezentowanych przez siebie urządzeń.

Widać to doskonale na przykładach smartfonów, które trafiały do sprzedaży w sieci Biedronka. O ile początkowo były to propozycje głównie dla osób, które z możliwości Androida chciałyby korzystać tylko od czasu do czasu to propozycje trafiające do sprzedaży obecnie - jak na przykład wyceniony na 199 zł myPhone C-Smart Glam - pozwalają na bezproblemowe wykorzystywanie potencjału systemu operacyjnego Google.

Polacy nie bali się nawet rzucić wyzwania światowym markom, pokazując model myPhone X PRO - prawdziwego flagowca, wyposażonego w 4 GB RAM i silne podzespoły w cenie, jaką uznani producenci rezerwowali dla swoich średniaków.

Marka myPhone znalazła się w gronie 8 europejskich producentów uznanych przez Google. Twórca Androida przyznaje nagrodę European Android Award za dbanie o dobrą jakość systemu, wspieranie rozwoju platformy oraz ścisłą współpracę z Google przy wdrażaniu własnych produktów.

Polacy mają więcej do powiedzenia w tej sprawie, niż większość klientów się spodziewa – smartfony myPhone’a są projektowane przez rodzimych inżynierów.

W 2016 roku myPhone podpisał z Google porozumienia MADA - Mobile Application Distribution Agreement. Dzięki spełnianiu wymogów autorów Androida wszystkie modele smartfonów producenta posiadają certyfikację Google Mobile Services (GMS), dającą oficjalny dostęp do funkcjonalności systemu (na przykład sklepu Google Play i innych aplikacji tworzonych przez giganta).

Kupilibyście sobie polski smartfon?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile