19.07.2017 10:28

Próbowała przemycić na sobie ponad 100 iPhone'ów

W Chinach udaremniono próbę nielegalnego przewiezienie przez granicę ponad 100 telefonów, które wepchnęła do bielizny kobieta. Mamy zdjęcia z jej „unboxingu”.

Próbowała przemycić na sobie ponad 100 iPhone'ów
foto: foto: SHENZHEN LUOHU CUSTOMS

Smartfony, które założyła na siebie Azjatka, ważyły łącznie niemal 20 kg. Sprzęt zawieszony był na specjalnych pasach materiału, które zostały ukryte pod bielizną korygującą sylwetkę.

To właśnie stylizacja niedoszłej przemytniczki zwróciła uwagę celników – mimo wysokiej temperatury, kobieta nosiła na sobie sweter. Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili, że nogi i ręce są nieproporcjonalnie chude w stosunku do sylwetki, jaką miała Azjatka.

Przeprowadzenie przeszukania udokumentowano na zdjęciach – minigalerii pokazujemy, gdzie i w jaki sposób imponująca kolekcja 100 telefonów znajdowała się na ciele filigranowej Azjatki:

Wartość przemytu trudno jest oszacować – jak widać na zdjęciach, obecne były odmienne modele w różnych kolorach. Bez zbytnich przekłamań można przyjąć, że kobieta niosła na sobie sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Oficjalnie doliczono się 102 iPhone'ów i 15 zegarków Tissot, które przytulały się do biustu i talii przemytniczki. Co ciekawe, Azjatka próbowała wwieźć iPhone’y do Shenzen – miasta, w którym są one produkowane.

Kobieta, mimo osiągnięcia spektakularnego wyniku, nie osiągnęła nieoficjalnego rekordu ustawionego przez przemytników w Shenzen. Należy on do mężczyzny, któremu udało się założyć na siebie 146 iPhone’ów.

O tym, że iPhone’y przemierzają naprawdę daleką drogę podczas procesu produkcji – wystarczy na dotarcie do Księżyca i powrót dwa razy – wiemy już od dawna. W jakich warunkach przychodzi podróżować niektórym z nich, dopiero się dowiadujemy.

Co sądzicie o metodzie przemytniczki?

Bielizna męska najlepszego gatunku, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających panów

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile