27.09.2017 16:07

Samsung Galaxy Note 8 kontra iPhone 8 Plus w pojedynku na upadki

Oba smartfony mają szklane obudowy, oba przedstawiane są jako wyjątkowo odporne. Który z nich okaże się bardziej odporny na rzucenie na pastwę bezlitosnej siły grawitacji?

Samsung Galaxy Note 8 kontra iPhone 8 Plus w pojedynku na upadki
foto: kadr z wideo

Jak przekonują producenci, od smartfonów nie można oczekiwać wszystkiego. Jeśli ma być szybki i wyglądać na tyle ładnie, żeby zostać obiektem lifestyle’owych westchnień, nie może być przy tym wytrzymały. Potwierdza to toporny, brutalny i męski wygląd większość modeli, które roszczą sobie prawo do bycia uznawania za twierdzili – jak na przykład myPhone’a HAMMER AXE M LTE, którego za stosunkowo małe pieniądze można było kupić w Biedronce.

Moda wymaga wyrzeczeń – w przypadku telefonów jest to stosowanie szkła jako materiału, z którego wykonuje się obudowę. Ma to oczywiście swoje walory estetyczne – zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i dotyk – wiąże się jednak z jednorazowością smartfonów.

Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by smartfon poszybował z przyspieszeniem 9,81 m/s2 w kierunku swojej zagłady, czyli podłoża.

Czy rzeczywiście szklana obudowa telefonu oznacza obligatoryjne pojawianie się pęknięć? Żeby to sprawdzić, zorganizowano test dwóch nowych, flagowych smartfponów, których obudowy zostały wykonane z tego właśnie – aczkolwiek, jak twierdzą producenci, znacznie wzmocnionego – materiału. Samsung Galaxy Note 8 stoczył pojedynek z iPhonem 8 Plus.

Spoiler alert: szkło pęka bardzo łatwo, ale są równi równiejsi.

Wynik starcia jest o tyle ciekawy, że Apple nie omieszka chwalić się, jak bardzo wytrzymałe jest stosowane przez producent szafirowe szkło. Samsung tradycyjnie stawia na Corning Gorilla Glass.

Po zaliczeniu wypadku iPhone 8 może stać się wręcz niebezpieczny – odłamek szkła, który wyprysnął z tylnej obudowy, może robić człowiekowi krzywdę.

Używacie etui ochronnych na telefony?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile