28.03.2019 17:14

Samsung zaprezentował wazon, który jest też gaśnicą [WIDEO]

Koreańska firma zaprezentowała właśnie wazon, który jest też gaśnicą. Albo gaśnicę z funkcją wazonu. Użytkownicy Galaxy Note 7 lubią to.

firevase
foto: kadr z filmu/Samsung

Firevase to wazon, którym można rzucić w razie pożaru jak granatem, aby go zgasić. Został on wyprodukowany przez firmę podlegającą Samsungowi - Cheil Worldwide i ma zwiększyć odsetek ludzi, trzymających w domu gaśnicę. Od 2017 roku jest to w Korei Południowej obowiązkowe, jednak tylko 60% Koreańczyków stosuje się do nowego prawa. Można spekulować, czy prawo zostało zaostrzone po incydentach z Galaxy Note 7. 

galaxy fold
galaxy fold
Przeczytaj także Jak Samsung testuje zginalność Galaxy Fold? [WIDEO]

Firevase - jak to działa?

Ktoś, kto myśli, że to zwykły wazon z wodą grubo się myli. Wazon składa się z dwóch komór - w zewnętrznej znajduje się węglan potasu, który po rozbiciu naczynia szybko się schładza i zatrzymuje dostęp tlenu podtrzymującego ogień. W wewnętrznej jest woda do kwiatków.

Wazony zostały wyprodukowane jako kampania mająca zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat przechowywania gaśnicy w domu. Na początku powstało ich 100 tysięcy, a teraz powstać ma dodatkowe 200 tysięcy. Po premierze wazonu z gaśnicą ich obecność w domach Koreańczyków wzrosła o 8%.

Marcin Czajkowski