15.04.2019 15:50

Sharp pokazał zginanego smartfona, który jest inny niż wszystkie [WIDEO]

Zgodnie z ostatnio panującą modą, największe firmy technologiczne prezentują zginalne telefony. Wyjątkiem nie jest też Sharp.

sharp
foto: kadr z filmu/Sharp Foldable AMOLED Phone First LOOK!

Nikt do końca nie rozumie po co, ani dla kogo, ale rok 2019 pełen jest premier smartfonów, które można zgiąć. Urządzenia tego typu zaprezentowali już Samsung i Huawei, widzieliśmy również prototypy od Xiaomi i Lenovo. Teraz do firm, które zaprezentowały swoje zginalne telefony dołącza Sharp, który jednak pokazał urządzenie dość oryginalne.

Zginalny smartfon Sharp na wideo

Kolejne firmy prześcigają się w sposobach, w jakie zgina się ekran w ich smartfonach. W przypadku Samsunga - do wewnątrz, w Huawei - na zewnątrz. Najciekawszy pomysł należy do Xiaomi, które zaprezentowało prototyp smartfona zginanego podwójnie. Żadnych ze wspomnianych telefonów nie ma jeszcze na rynku, ale media tak czy inaczej są zalewane materiałami na ich temat. Samsung na przykład pochwalił się, w jaki sposób testowana jest wytrzymałość Galaxy Fold.

Zupełnie nowe spojrzenie na zginalne telefony rzuca Sharp. Urządzenie, którego prototyp został zaprezentowany na wideo, wygląda bardziej jak Game Boy Advance przyszłości, niż smartfon. Telefon nie rozkłada się do rozmiarów tabletu, a największy rozmiar ekranu porównywalny jest do klasycznego smartfona. Za to złożone urządzenie znacznie zmniejsza swoje rozmiary - w samej zasadzie działania jest podobne do telefonów z klapką.

Czy przyszłość będzie należeć do zginalnych telefonów? Na razie w zasadzie ciężko wyrokować. Urządzeń jeszcze nie ma na rynku, a kiedy się pojawią - ich ceny będą zawrotne. Na pewno trochę czasu minie, zanim technologia zginania ekranu zostanie spopularyzowana.

Który zginany smartfon prezentuje się najlepiej?

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile