17.07.2019 10:54

Skoda zrobiła aplikację do rozliczania dzieci z podwożenia samochodem

Dzięki Skoda Parent Taxi App można pobawić się w taksówkę lub Ubera ze swoimi dziećmi. Aplikacja rejestruje przejechany razem z latoroślami dystans, a następnie wystawia rachunek w postaci spisu zadań domowych do wykonania.

nastolatka w samochodzie
foto: materiały prasowe Skoda

W życiu nie ma nic za darmo. Tę mądrość można wpajać swoim pociechom już od małego dzięki aplikacji, którą opracowała Skoda.

Producent samochodów stwierdził, że w dzisiejszych czasach bezinteresowne dbanie o swoje dzieci jest niemodne. Skoda zauważyła ponadto, że w każdy serialu telewizyjnym nastolatki pokazywane są jako istoty pałające wrodzoną niechęcią do wykonywania domowych obowiązków.

aplikacja Who Does
aplikacja Who Does
Przeczytaj także Who Does – aplikacja do unikania obowiązków domowych za pomocą gry w butelkę

Aplikacja Skoda Parent Taxi App powstała, żeby rozwiązać te problemy pierwszego świata. Program działa jak taksometr, rejestrując przebyte kilometry i wystawiając rachunek w postaci czynności do wykonania.

Oprogramowanie może stać się hitem wśród nowoczesnych rodziców. Skoda zrobiła wyjątkowo dobrą robotę w doborze zdjęć reklamujących aplikację. „Entuzjazm” promieniujący z twarzy nastolatki niesie sobą więcej, niż tysiąc słów.

Skoda Parent Taxi App rozlicza dzieci z podwożenia ich przez rodziców

Aplikacja pozwala wybrać dystans, po przejechani jakiego do rachunku doliczany jest doby domowy uczynek. Wybierać można z opłatą za przejazd w wysokości 1 zadania za 1 do 16 km. Za samo kłapnięcie drzwiami aplikacja nalicza jedno zadanie do wykonania.

Gdy kurs się zakończy, rodzic otrzymuje możliwość wyboru realizacji płatności z przygotowanej przez Skodę listy czynności. Można na niej znaleźć wpisy dość proste do wykonania, takie jak pościelenie łóżka, lecz także wymagające zdecydowanie większego nakładu czasu. Rozliczenia można zażądać na przykład w postaci umycia samochodu lub odkurzenia domu.

skoda_parent_taxi_02

Gdy rodzic podejmie decyzję o doborze zleceń do wykonania, aplikacja Skoda Parent Taxi App może wysłać do dziecka listę przez maila lub opublikować ją w mediach społecznościowych.

Program można pobrać za darmo w wersji na Androida i iOS. Do korzystania z niego nie trzeba jeździć Skodą.

Zobacz także: TOP 10 najgłupszych aplikacji na smartfony 

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile