29.09.2017 15:10

Smartfon LG z wbudowaną bronią na komary

LG K7i – taką nazwę otrzymał smartfon, w który wbudowano moduł mający odstraszać komary. Są tylko dwa haczyki – telefon będzie sprzedawany wyłącznie w Indiach i odstraszał komary egipskie.

Smartfon LG z wbudowaną bronią na komary
foto: kadr w wideo

Kto widział jedne dzisiejszy smartfon, widział je wszystkie – gdyby nie logo na obudowie, większość z nich prezentowałaby się dokładnie tak samo.

Nielicznym producentom chce się próbować pokazać coś zupełnie innego, czego jeszcze nie było. LG postanowiło przygotować sprzęt, który będzie w stanie poradzić sobie z plagą roznoszących choroby komarów.

Odstraszaniem owadów ma zająć się umieszczony z tyłu obudowy moduł emitujący ultradźwięki. Jak chwali się producent, jego skuteczność wynosi w przypadku komarów egipskich (nie spotykanych w naszym kraju) około 75%.

foto: kadr z wideo

Insekty te stanowią duże zagrożenie w Indiach – przez przenoszone przez nie choroby umiera rocznie ponad 25 000 osób.

LG daje użytkownikom wybór – można używać obudowy z wbudowanym straszakiem na komary, lub zainstalować zwykła wersje pleców, pozbawioną gadżetu.

LG K7i jest telefonem ze średniej półki – jest wyposażony w 2 GB RAM i 16 GB przestrzeni na pliki. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5 cali. Cena to około 120 dolarów.

Nie trzeba kupować wyspecjalizowanego smartfona, żeby móc używać go do odstraszania komarów – tak przynajmniej twierdzą twórcy wielu aplikacji, których zadaniem jest emitowanie ultradźwięków za pomocą wbudowanego w telefon głośnika.

Czy jednak na pewno są skuteczne? Przyjrzeliśmy się ich działaniu w tym krótkim filmie.

Przydałby się Wam taki telefon?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile