18.05.2017 11:08

Smartfony Nubia oficjalnie w Polsce

Nubia to chińska marka premium, której smartfony zadebiutowały w Polsce. Mieliśmy je w rękach i sprawdzaliśmy unikatowe rozwiązania – takie jak na przykład obsługa gestami na krawędzi ekranu.

Smartfony Nubia oficjalnie w Polsce
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Ambicją marki Nubia (większościowym właścicielem jest ZTE) jest tworzenie smartfonów z rozbudowanymi funkcjami fotograficznymi. Za wcielanie w życie tego planu odpowiadają dobrej jakości matryce (produkowane prze Sony) oraz oprogramowanie NeoVision 6.

Wśród wielu różnych trybów i ustawień znajduje się między innymi opcja klonowania zdjęć – łączenia kilku różnych ujęć w jedną fotografię, dzięki czemu można na przykład pojawić się w kilku miejscach jednocześnie na jednej fotce.

Ma to wyglądać tak prosto, jak pokazano na filmie:

Ciekawie wygląda także system Frame Interactive Technology, czyli „interaktywna technologia krawędzi”. Występuje ona w najwyższym modelu, który trafił na polski rynek – Nubii Z11.

To dodatkowy sposób na kontrolowanie działania telefonu bez konieczności używania dwóch rąk – wystarczy wykonać odpowiedni gest palcem na krawędzi wyświetlacza.

Nubia Z11 to najmocniejszy smartfon producenta dostępny w Polsce. Został wyposażony w 6 GB pamięci RAM, 64 GB przestrzeni na pliki i ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 820.

Ekran o przekątnej 5,5 cali wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) – Nubia podkreśla, że ten model ma bezbramkowy wyświetlacz, co umożliwia stosowanie gestów na krawędzi.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Znakiem rozpoznawczym smartfonów Nubii jest czerwony okrąg – znajduje się on na aparacie fotograficznym oraz z przodu telefonu, gdzie służy jako przycisk startowy (w Z11 jest nawet podświetlany).

Kamera główna w smartfonie ma 16 Mpix, przedni aparat do selfie jest wyposażony w matrycę 8 Mpix.

Nubia Z11 jest dostępna w sugerowanej cenie 2499 zł.

O 1000 zł tańsza jest wersja Z11 mini, wyposażone w nieco mniej wydajne komponenty i mniejszy ekran, liczący sobie 5,2 cala. Rozdzielczość obrazu jest identyczna – wynosi 1920x1080 punktów.

Użytkownik może korzystać z 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki, zaś za szybkość działania odpowiada ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Nubia Z11 mini ma aparat tylny robiący zdjęcia z rozdzielczością 23 Mpix (zastosowano tu sensor Sony IMX318). Przednia kamera ma 13 Mpix.

Najtańsza propozycja w portfolio producenta to Nubia N1 lite, wyceniona na 799 zł. Za tę cenę można otrzymać telefon, który bez problemów sprawdzi się w zdecydowanej większości zastosowań.

N1 lite został wyposażony w 2 GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor i ekran o przekątnej 5,5 cala.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Wszystkie dostępne w Polsce modele Nubii obsługuję LTE i są wyposażone w czytnik linii papilarnych. Pod koniec roku smartfony mają trafić także do oferty operatorów – trwają rozmowy z Playem i Plusem.

Który z tych modeli chcielibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile