29.03.2019 11:04

Spotify Premium Duo startuje w Polsce. Dwa niezależne konta w cenie trochę wyższej od jednego

Spotify Premium  Duo to nowa subskrypcja usługi dostępu do muzyki – za 24,99 zł miesięcznie otrzymuje się możliwość korzystania ze strumieniowania na dwóch niezależnych kontach. Uwaga - są haczyki.

słuchanie muzyki
foto: materiały prasowe

Nowy abonament wpasuje się cenowo dokładnie między już istniejące opcje subskrypcji – za 19,99 zł można wykupić dostęp do Spotify Premium dla jednej osoby, zaś za 29,99 zł miesięcznie usługą może cieszyć się z osobna rodzina licząca do sześciu członków.

Polska jest jednym z pięciu krajów, w której Premium Duo zostało udostępnione – obok nas z nowego planu mogą korzystać mieszkańcy Chile, Danii, Irlandii i Kolumbii.

Spotify zapewnia, że użytkownicy abonamentu Premium Duo będą korzystać z odrębnych kont, z oddzielną historią i odmiennymi rekomendacjami tworzonymi na podstawie indywidualnego gustu. Platforma przygotował jednak dla korzystających z Premium Duo coś specjalnego.

To lista Duo Mix, na której będą znajdować się utwory lubiane przez obu użytkowników. Na pojawienie się playlisty trzeba będzie poczekać około dwóch tygodnie – tyle czasu będą potrzebować algorytmy, żeby zidentyfikować odpowiednie treści.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także 21-latek aresztowany za sprzedaż kont na Netfliksie i Spotify

Spotify Premium Duo dla dwóch użytkowników. Jak korzystać?

Spotify zastrzega, że z usługi Premium Duo mogą korzystać członkowie rodziny, którzy mieszkają razem. I trzeba to udowodnić.

"

A. Aby móc skorzystać z Subskrypcji Premium Duo, zarówno właściciel konta głównego, jak i członek rodziny będący właścicielem konta podrzędnego muszą mieszkać pod tym samym adresem.
B. Po aktywacji Subskrypcji Premium Duo użytkownik zostanie poproszony o weryfikację adresu domowego.
C. Od czasu do czasu możemy poprosić o ponowną weryfikację adresu zamieszkania użytkownika w celu potwierdzenia, że nadal spełnia on kryteria uczestnictwa. "

Zobacz także: >> Blokujesz reklamy na Spotify? Twoje konto będzie zbanowane <<

Łączonego abonamentu nie można opłacać za pomocą kart upominkowych oraz innych płatności przedpłaconych. Z Premium Duo nie mogą także skorzystać osoby, które dostęp do Spotify mają na podstawie umowy ze stroną trzecią – na przykład przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym.

Z którego dostępu do Spotify będziecie korzystać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Spotify