05.04.2017 12:04

Sztuczna Inteligencja Microsoftu pomaga robić selfie

Sztuczna Inteligencja może pomóc rozwiązać największe problemy trapiące ludzkość. Na przykład automatycznie dobrać odpowiedni cytat do wykonanego przez nas selfie.

Sztuczna Inteligencja Microsoftu pomaga robić selfie
foto: materiały prasowe

Na taki pomysł użycia algorytmów AI wpadł Microsoft, który udostępnił chętnym aplikację Sprinkles. Grupa docelowa użytkowników została jasno określona, jako że program powstał tylko w wersji na iPhone’a.

Gdyż już go zainstalujemy, możemy używać inteligencji zaklętej w krzemie do doradzenia cytatu najlepiej oddającego to, jak wyglądamy na danym zdjęciu. Algorytmy potrafią rozpoznawać twarze i malujące się na nich emocje.

Przy podsuwaniu cytatu pod uwagę brany jest także czas oraz lokacja, w której zrobiono selfie. Te same dane służą także do sugerowania naklejek, które zdaniem Sztucznej Inteligencji najlepiej pasują do scenerii. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby przyozdabianie selfie wziąć całkowicie w swoje ręce.

Program Microsoftu jest także idealną propozycją dla osób, które chciałyby znaleźć wśród celebrytów swojego sobowtóra – w aplikacji znajduje się i taka funkcja, zaraz obok algorytmu wykrywającego na podstawie zdjęcia wiek.

To jeszcze nie koniec możliwości Sprinkles – aplikacja potrafi także wyszukać dodatkowe naklejki i emoji w internecie (dbając przy tym o to, żeby były legalne i darmowe)

Swój smartfonowy autoportret można dodatkowo wzbogacić o nakrycia głowy, wąsy i „inne akcesoria” lokowane na ekranie w odpowiednim miejscu dzięki wspomnianej już funkcji rozpoznawania twarzy.

Mając do wyboru tak dużo opcji warto pamiętać, żeby selfie robić sobie odpowiedzialnie i dbać przy tym o bezpieczeństwo. Na światowej mapie śmierci selfie można znaleźć kilkaset przypadków prób zrobienia efektownych autoportretów, które skończyły się zejściem zainteresowanego z tego świata. Nie idźcie tą drogą!

Robicie sobie selfie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile