27.12.2017 15:49

Szykuje się powrót kolejnej kultowej Nokii

Nie tylko Nokia 3310 cieszyła się swego czasu uwielbieniem użytkowników – w 2018 roku do sprzedaży trafi inny odświeżony model marki, który swego czasu dorobił się miana „kultowego”. Zgadniecie, jaki?

Szykuje się powrót kolejnej kultowej Nokii
foto: kadr z wideo

Trzeba przyznać, że Nokia powróciła po latach nieobecności (jeśli w taki sposób traktować wypożyczenie marki do Microsoftu) z prawdziwą pompą, uderzając dokładnie tam, gdzie powinna – w nostalgię i sentyment swoich starych użytkowników.

Nokia 3310 dla wielu z nas była pierwszym telefonem komórkowym w życiu. Jakby tego było mało, był to naprawdę udany model – wystarczy przyjrzeć się memom krążącym po internecie, żeby wiedzieć, jaką popularny telefon wyrobił sobie opinię.

Gdy w 2017 roku pojawiła się nowa Nokia 3310, z miejsca stała się najgorętszym gadżetem na rynku. Fiński producent – prawo do używania marki należy obecnie do HMD Global – nie zapomniał nawet o odświeżeniu gry w węża.

Gdy wydawało się, że pełna uwaga inżynierów HMD skupi się na projektowaniu smartfonów, okazało się, że dziedzictwo nie zostanie porzucone – w 2018 roku, 10 lat po debiucie pierwowzoru, do sprzedaży ma trafić… nie, nie Nokia 6310i, tylko uwspółcześniony model E71.

Był do charakterystyczny telefon wyposażony w fizyczną klawiaturę qwerty pod ekranem – ma to być także znak rozpoznawczy odświeżonej wersji.

Dzięki informacjom z instytucji certyfikujących telefony do sprzedaży poznaliśmy nawet dokładne specyfikacje modelu – wygląda na to, że będzie to raczej urządzenie dla osób chcących tylko dzwonić i pisać wiadomości.

Ekran o przekątnej 3,5 cala ma pracować w rozdzielczości 800x480 punktów. Nowa Nokia E71 ma być wyposażona w 1 GB RAM i 8 GB przestrzeni na pliki, za działanie telefonu odpowiadać ma układ Snapdragon 205, który na pewno nie będzie demonem prędkości.

Nowa Nokia E71 ma być za to wyposażona w moduł LTE – Finowie liczą, że taka konfiguracja będzie idealna do zastosowań biznesowych, w których możliwości multimedialne (a szczególnie możliwość uruchamiania gier) są na zdecydowanie dalszym planie.

Według pierwszych doniesień, cena odświeżonej Nokii E71 ma wynosić około 300 dolarów – może się okazać, że nawet dla sentymentalnych biznesmenów będzie to zdecydowanie za dużo.

Którą odświeżoną Nokię chcielibyście zobaczyć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile