23.05.2017 16:39

T-Mobile wprowadza filmy bez limitu i „bez haczyków”

T-Mobile nie ma najmniejszych wątpliwości – przyszłość internetu to materiały wideo. Operator przygotował ofertę, w której filmy można oglądać zawsze i wszędzie za 5 zł miesięcznie – w ofercie „bez haczyków” jest jednak kilka „ale”.

T-Mobile wprowadza filmy bez limitu i „bez haczyków”
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Nowa oferta to rozszerzenie taryf abonamentowych T1, T2 i T3 – najtańsza z nich w specjalnej wersji to koszt 29,95 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 2 GB transferu.

Opcja nielimitowanego transferu został nazwana Supernet Video i występuje w dwóch wersjach. Za dodatkowe 5 zł miesięcznie można oglądać materiały wideo w jakości DVD, nieograniczone cieszenie się rozdzielczością HD kosztuje co miesiąc 15 zł. Na wszelki wypadek warto dodać, że chodzi tu tylko i wyłącznie o możliwość bezpłatnego przesyłania danych - za dostęp do płatnych serwisów trzeba płacić na własną rękę.

Pomiędzy taryfami można przełączać się dowolnie często – opłaty mają być rozliczane proporcjonalnie za czas, na jaki były aktywowane. Można więc przełączyć się na lepszą jakość nawet podczas oglądania filmu, a po jego zakończeniu wrócić z powrotem do tańszej opcji – o ile oczywiście realizacja zlecenia będzie natychmiastowa.

W ramach Supernet Video bez oglądania się na limit danych można oglądać filmy w następujących serwisach:

  • YouTube
  • Netflix
  • ShowMax
  • Player
  • TVP Sport
  • Chili Cinema
  • Vevo
  • VOD

T-Mobile zapewnia, że to tylko początek i że lista będzie sukcesywnie rozszerzana. Jak widać, są na niej wszystkie główne serwisy VoD w Polsce (bez tych kontrolowanych przez bezpośrednią konkurencję), jest także YouTube, który według danych udostępnionych przez operatora już teraz odpowiada za 45% wszystkich danych przesyłanych w jego sieci.

Jak włączyć Supernet Video? T-Mobile postarał się, żeby było to maksymalnie proste:

"

Usługę można będzie aktywować w każdym sklepie operatora, w biurze obsługi, oraz za pomocą wszystkich narzędzi self-care: aplikacji mobilnej „Mój T-Mobile” a także SMS-em pod bezpłatny numer 80100 o treści DVD START albo HD START. "

Pojawiły się także zestawy specjalne, w których Supernet Video jest już zawarty w podstawowej opłacie abonamentowej. Tutaj ceny oscylują między 49,95 a 99,95 zł.

Podejście T-Mobile różni się znacznie od pomysłu Play, który swoim klientom abonamentowym oferuje darmowy rok dostępu do serwisu Showmax - z tym, że za transfer danych trzeba już płacić.

Z jakiego serwisu z filmami chcielibyście korzystać bez limitów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile