09.03.2018 16:42

Telefon, który potrafi tylko dzwonić, bije rekordy popularności

Mniej znaczy czasem więcej – pokazuje to kampania Light Phone 2 na Indiegogo, w której na produkcję telefonu, który nie potrafi niemal nic uzbierano już niemal milion dolarów.

Light Phone 2 to telefon z ekranem z e-papieru, który potrafi tylko dzwonić
foto: materiały prasowe

Szybciej, więcej, lepiej – ta maksyma to credo nie tylko filmówców, lecz także producentów smartfonów, którzy prześcigają się w dokonywaniu kolejnych technologicznych cudów. Zakrzywiony ekran w Samsungu Galaxy S9, 5 aparatów w Nokii 8 Pro czy teleskop do selfie w Vivo Apex nie wziął się z niczego.

Nie wszystkim taki wyścig się podoba – niektórzy nie potrzebują mieszczącego się w dłoni potwora wydajności wolą zwykłe telefony. Pokazał to dobitnie powrót Nokii 3310 – zachęcony sukcesem modelu producent zapowiedział odświeżenie znanej z Matriksa Nokii 8110.

Na tle zwykłych telefonów zdecydowanie wyróżnia się Light Phone 2, który nie wyrzeka się nowoczesnych technologii, ale wykorzystuje je w taki sposób, żeby powodować jak najmniejsze rozproszenie u użytkownika. Ten wyceniony na 400 dolarów telefon ma po prostu dzwonić. I nic więcej.

Light Phone 2 – telefoniczna asceza za 400 dolarów

Jak wskazuje nazwa, Light Phone 2 to druga generacja telefonu, który umie tylko dzwonić. Pomysł spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że jego twórcy postanowili go rozwinąć.

Light Phone 2 zamknięty jest w płaskiej, prostokątnej obudowie z aluminium o wymiarach 91 x 55 x 7,5 mm. Ma tylko trzy przyciski, dwa służące do wybierania pozycji z menu i jeden do włączania ekranu.

Wyświetlacz wykonany jest z e-papieru, który energię zużywa tylko wtedy, gdy zmienia się pokazywany na nim obraz. Mimo wbudowania akumulatora o pojemności tylko 500 mAh Ligth Phone 2 może dzięki temu pozostawać w trybie czuwania nawet przez 5 dni.

Lista funkcji oferowanych przez Light Phone 2 nie jest szczególnie długa:

  • dzwonienie
  • pisanie wiadomości
  • kontakty
  • budzik
  • auto-odpowiedź

Twórcy Light Phone 2 zarzekają się, że ich konstrukcja nigdy nie otrzyma możliwości znanych ze smartfonów, jak na przykład przeglądania stron internetowych, korzystania z mediów społecznościowych czy pisania e-maili.

foto: materiały prasowe

Light Phone 2 ma kosztować 400 dolarów – za tę kwotę można kupić naprawdę porządny smartfon. Jak pokazuje jednak kampania na Indiegogo, jest wiele osób zainteresowanych telefonem, który nie potrafi prawie nic – w połowie zbiórki kwota minimalna została przekroczona już trzykrotnie.

Co wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile