16.11.2016 12:32

Tinder wprowadza nowe płcie

Czasy, gdy szukając partnerki lub partnera na Tinderze mieliśmy do wyboru tylko kobiety i mężczyzn skończyły się. Aplikacja randkowa zapowiedziała wprowadzenie opcji pozwalających na dowolne określenie swojej przynależności płciowej.

Tinder wprowadza nowe płcie
foto: materiały prasowe

Zmiana kierowana jest przede wszystkim do osób, które zmieniły płeć bądź też czują, że są kimś innym niż wskazywałoby na to posiadane przez nich ciało.

Użytkownicy Tindera otrzymali w opcjach możliwość własnoręcznego wpisania określenia najlepiej oddającą płeć, do której się poczuwają. Aplikacja nie przygotowała z góry określonej listy, podpowiada jednak zbliżone określenia wpisane już przez innych użytkowników.

foto: materiały prasowe

Program pozwala także określić, czy korzystająca z niego osoba chce pokazywać się na liście wyników wyszukiwań według wybranej płci i czy określenie ma być widoczne na ich profilu.

Jak wynika z wypowiedzi osób transseksualnych, jest to dla nich prawdziwa rewolucja i dowód na równe traktowanie.

Tinder obiecał również, że nie będzie już banował żadnego użytkownika z powodu wybranej płci. Wcześniej zdarzało się, że osoby trans traciły możliwość korzystania z aplikacji po złożeniu na nie raportu.

Zmiany zostały wprowadzone w pierwszej kolejności w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Czy i kiedy zostaną udostępnione polskim użytkownikom, jeszcze nie wiadomo.

Co sądzicie o nowych płciach na Tinderze?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile