27.03.2019 13:32

Trolle atakują na Twitterze. Za kilka niewinnych kliknięć dostaje się bana

Internet to wspaniałe pastwisko dla różnego rodzaju trolli. Ostatnio żerują oni na Twitterze, opowiadając o sekretnym sposobie na odblokowanie nowych motywów graficznych. Za sugerowane przez nich kilka niewinnych kliknięć z miejsca dostaje się bana.

Twitter
foto: materiały prasowe

Dobry trolling to prawdziwa sztuka – pokazali to internauci robiący sobie żarty z właścicieli iPhone’ów. Przygotowane przez nich żarty były tak wiarygodne, że część użytkowników naprawdę zdecydowała się skorzystać na przykład z funkcji bezprzewodowego ładowania smartfona w mikrofalówce.

Takie „żarty” budzą oczywiste wątpliwości – łatwowierni użytkownicy tracą w nich sprzęty warte naprawdę duże pieniądze. Krążący po Twitterze żart trolli jest na szczęście łagodniejszy, choć i tak zastosowanie się do prostych instrukcji owocuje automatycznym banem.

Z pozoru wszystko wygląda niewinnie – plotka głosi, że wystarczy zmienić rok urodzenia, żeby odblokowane dodatkowy motyw graficzny ukryty przez programistów jako easter egg.

Sztuka trollowania Apple
Sztuka trollowania Apple
Przeczytaj także Sztuka trollowania Apple

Twitter ostrzega przed żartem skutkującym automatycznym banem

Dlaczego użytkownicy, którzy zmienią na Twitterze rok urodzenia na 2007, otrzymują bana? To skutek obowiązującego w USA prawa, które dopuszcza zbieranie informacji o użytkownikach sieci dopiero po skończeniu przez nich 13. roku życia.

Z tego powodu w regulaminach serwisów społecznościowych – nie tylko Twittera, lecz i Facebooka – znajduje się zapis o możliwości korzystania z usługi dopiero po osiągnięciu tego wieku.

Zobacz także: >> Jak uciszyć internetowych trolli? Rozszerzenie do Google Chrome <<

Na żart trolli nabiera się zaskakująco dużo osób – to bolesna, ale łagodna forma przekonania się, że nie można ufać wszystkiemu, co widzi się w internecie. Twitter postanowił na wszelki wypadek ostrzec użytkowników, wydając oficjalny komunikat w tej sprawie.

Dalibyście się nabrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile