08.08.2016 10:13

UMI London - smartfon tani i odporny na upadki

Wygląda i kosztuje niepozornie, ale w plastikowo-metalowej obudowie kryje się silny duch – dzięki wzmocnionej konstrukcji UMI London jest odporny na upadki z 1,5 metra. Wartość ta wzrasta do 6 metrów po zastosowaniu specjalnego etui.

UMI London - smartfon tani i odporny na upadki
foto: materiały prasowe

Producenci powoli odchodzą od stylizowania odpornych na upadki smartfonów jako topornych, grubych i pancernych konstrukcji. Widać to po UMI London, który wygląda po prostu jak zwykły telefon – producent zapewnia jednak, że dzięki zastosowaniu specjalnego, dwuwarstwowego szkła ochronnego na ekran upadki nie będą wiązały się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu.

UMI chwali się, że model London może bez szwanku przetrzymać upuszczenie z wysokości 6 metrów – o ile zostanie umieszczony w specjalnym, sprzedawanym oddzielnie etui. Nawet jednak bez dodatkowej ochrony można liczyć na to, że wypadnięcie telefonu z kieszeni lub upadek z biurka nie skończy się stłuczeniem ekranu.

Autorskie zabezpieczenie opracowane przez UMI wykorzystuje – oprócz wspomnianego już dwuwarstwowego szkła – piankę 3M, której zadaniem jest wchłanianie i tłumienie wstrząsów i ochrona elementów konstrukcyjnych telefonu.

UMI London nie jest smartfonem bijącym rekordy wydajności – jego specyfikacja pozwala na w miarę komfortowe korzystanie z funkcji telefonicznych oraz mniej wymagających aplikacji. Urządzenie powinno pozwolić oczywiście na grę w Pokemon GO, jednak liczyć trzeba się z możliwością powolnego działania aplikacji oraz szybkim ubytkiem energii z akumulatora.

Producent zdecydował się wyposażyć smartfon w baterię o pojemności 2050 mAh – będzie ona wystarczała na cały dzień, jeśli użytkownik ograniczy się do rozmawiania i okazjonalnego korzystania z internetu, jednak przy intensywnym użytkowaniu niezbędne będzie korzystanie z banku energii.

Poczucie niedosytu zostawia także rozmiar pamięci – UMI London jest wyposażony w 1 GB RAM oraz 8 GB przestrzeni na pliki. Oznacza to potencjalne problemy przy próbie korzystania z dużej liczby aplikacji jednocześnie oraz zostawia mało miejsca w pamięci na dane użytkownika. Telefon obsługuje karty micro-SD o pojemności maksymalnej 32 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow.

foto: materiały prasowe

Taka konfiguracja – przy wszystkich zastrzeżeniach – sprawdzi się jednak lepiej, niż oferowany przez myPhone w Biedronce model C-Smart IIIS.

UMI zastosowało w modelu London czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 pracujący z zegarem 1,3 GHz. Za generowanie grafiki odpowiada układ ARM Mali-400MP2.

Wyświetlacz IPS (zapewniający dobre odwzorowanie kolorów z różnych kątów widzenia), pracujący w rozdzielczości 1280x720 pikseli, ma przekątną 5 cali. Szkoł ochronne jest lekko profilowane i zaokrąglone na brzegach. Dual SIM jest obecny – telefon nie obsługuje jednak łączności LTE w żadnym z dwóch slotów na kartę.

foto: materiały prasowe

UMI London oferuje 2 aparaty fotograficzne. Główny, z matrycą wyprodukowaną przez Sony, robi zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix. Przednia kamera do selfie zapisuje obraz 2 Mpix.

Korpus obudowy został wykonany częściowo z aluminium; tylna, zaokrąglona klapa jest plastikowa. Smartfon UMI London dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych - czarnej, białej i złotej.

UMI London sprzedawany jest oficjalnie w Polsce z 24-miesięczną gwarancją. Cena wytrzymałego smartfona została wyznaczona na 349 zł.

Czy Waszym zdaniem tak wyceniony odporny UMI London to okazja?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile