07.03.2018 12:16

Uparte dziecko zablokowało iPhone’a na 47 lat

Dziecko oglądające edukacyjne filmy na iPhonie babci natrafiło na problem – telefon się wyłączył. Próby odblokowania go skończyły się całkowitym niepowodzeniem – smartfon został zablokowany na 25 milionów minut.

Dziecko zablokowało iPhone'a na 47 lat
foto: materiały prasowe

Odblokowanie iPhone’a bez znajomości hasła sprawia problemy FBI, a co dopiero małemu dziecku. W nierównej walce ze sprzętem wykazało się jednak podziwu godnym uporem i konsekwencją, nie zważając na narzucane przez telefon coraz większe odstępy pomiędzy poszczególnymi próbami.

Takie rozwiązanie ma utrudnić życie osobom, które chciałyby się włamać do skradzionego telefonu – jeśli nie znają hasła, system uniemożliwi im nawet próbowanie. W głośnej sprawie, w której FBI domagało się odblokowania przez Apple iPhone’a należącego do terrorysty, specjaliści bali się nawet próbować, żeby nie zablokować całkowicie urządzenia.

Młody Chińczyk żądny bajek nie miał najwyraźniej takich skrupułów.

iPhone zablokowany na 47 lat

Matka po powrocie do domu zastała dziecko bawiące się telefonem. Próba odblokowania iPhone’a i przywrócenia odtwarzanego filmu skończyła się niepowodzeniem – smartfon wyświetlił informację, że na możliwość wpisania hasła trzeba poczekać 25 000 000 minut, czyli około 47 lat.

foto: zrzut ekranu

Kobieta próbowała sprawdzić, czy może iPhone nie wróci do używalności wcześniej – po dwóch miesiącach czekania zdecydowała się udać po pomoc do autoryzowanego serwisu w Szanghaju. Tam usłyszała, że ma dwie opcje do wyboru.

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Pierwsza z nich wymaga dużo cierpliwości – pracownik Apple powiedział, że kobieta może poczekać 47 lat i wtedy odblokować telefon. Jeśli zaś jej się spieszy i chciałaby móc korzystać z telefonu wcześniej, jedyną opcją jest fabryczne zresetowanie iPhone’a, co przy okazji wykasuje z urządzenia wszystkie dane.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta zdecyduje się raczej na drugie rozwiązanie. Co ciekawe, pracownik Apple nie był wcale zdziwiony zdarzeniem - podobno rekordowy czas oczekiwania na kolejna próbę, jaki widział, wynosił dobre 80 lat.

Dajecie dzieciom bawić się telefonami?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile