16.02.2016 14:29

Wyciekły pierwsze zdjęcia LG G5

LG nie udało się utrzymać w tajemnicy wyglądu modelu G5 do czasu premiery na Mobile World Congress 2016 – smartfon pokazał się w… serwisie aukcyjnym z Dubaju.

Wyciekły pierwsze zdjęcia LG G5
foto: imgur.com

Fotografie pokazują wyłączony telefon, LG G5 (sprawdź dane techniczne o LG G5 i opinie) kryje więc w sobie jeszcze kilka tajemnic. Najważniejszą z nich jest kwestia drugiego ekranu, znanego z modelu V10. Wytężając wzrok, można dostrzec u góry smartfona obszar o nieco innym zabarwieniu.

Najprawdopodobniej jest to właśnie dodatkowy wyświetlacz, jednak jakość zdjęcia nie pozwala mieć pewności. Z pojawiających się wcześniej przecieków wynika, ze dodatkowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1440 x 160 pikseli, podczas gdy ekran główny o przekątnej 5,6 cala pokazuje 1440 x 2560 punktów.

LG oficjalnie zapowiedziało, że ekran będzie obsługiwał funkcję Always ON, pokazującą notyfikacje. Producent pokazał także Quick Cover, obudowę pozwalającą na śledzenie powiadomień oraz łatwe odbieranie telefonów.

foto: materiały prasowe

LG postawiło na najsilniejszy procesor Qualcomma – Snapdragon 820. Czterordzeniowiec, który znajdzie się także w Samsungu Galaxy S7, pracuje z zegarem 1,6 GHz. Za wyświetlanie grafiki odpowiadać będzie układ Adreno 530.

Smartfon LG G5 ma być wyposażony w 4 GB RAM, należy się także spodziewać 32 lub 64 GB pamięci na pliki. Telefon będzie mógł identyfikować użytkownika dzięki czytnikowi linii papilarnych, zlokalizowanym w znajdującym się na tylnej ściance przycisku, mówi się także o możliwości skanowania siatkówki w oku właściciela.

Mimo, że LG postawiło na jednolitą, metalową obudowę, model G5 będzie umożliwiał wymianę akumulatora. Dolna część, na zdjęciu z metalicznym zabarwieniem, będzie w całości odczepiana od korpusu, pozwalając na dostanie się do wnętrza urządzenia.

Przypadki mierzenia przez LG wydajności próbnych wersji smartfona za pomocą ogólnie dostępnych programów testujących pokazały, że telefon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 6.0.1. Z użytkownikiem telefon ma się komunikować za pośrednictwem opracowanej przez LG nakładki na system.

foto: materiały prasowe

Oficjalna premiera LG G5 będzie miała miejsce 21 lutego 2016 roku w Barcelonie, w przeddzień startu Mobile World Congress. Dowiemy się wtedy jaka będzie jego aktualna cena.

Czy nowy flagowiec LG ma szanse powalczyć na rynku? Pamiętajcie przedstawić nam Wasze opinie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile lg Technologia