29.03.2019 17:58

Xiaomi pokazał zginany smartfon na nowym filmie [WIDEO]

Nie wiadomo skąd urodził się pomysł, żeby stworzyć zginane smartfony. Niemniej jednak, kolejni producenci przedstawiają swoje urządzenia z elastycznymi ekranami.

xiaomi
foto: kadr z filmu

Zginane smartfony zaprezentował już Samsung i Huawei. Żadnego z nich nie ma jeszcze na rynku, ale firmy i tak zalewają internet materiałami na ich temat. Ostatnio, na przykład, koreański producent pokazał w jaki sposób testuje wytrzymałość Galaxy Fold. Oczywiście, z tego trendu nie mogło wyłamać się Xiaomi, które również zaprezentowało elastyczny smartfon.

xiaomi
xiaomi
Przeczytaj także Xiaomi zaprezentowało smartfon dla graczy. Poznajcie specyfikację Xiaomi Black Shark 2

Zginany smartfon od Xiaomi

Chiński producent obrał w projektowaniu urządzenia podobną taktykę do Huaweia, więc jego główny ekran znajduje się na zewnątrz. Co więcej, Xiaomi składa się podwójnie. Trzeba przyznać, że urządzenie wygląda niczym wyjęte z filmów Sci-fi, co dokładnie widać na nowym filmie udostępnionym przez producenta.

Kwestią otwartą pozostaje pytanie, czy dzisiejsza technologia pozwala na wyprodukowanie takiego sprzętu, czy też mamy do czynienia raczej z filmem pokazującym wyobrażenia projektantów. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo zobaczymy urządzenie od Xiaomi w sklepach. Być może Xiaomi czeka z premierą urządzenia do czasu, gdy elastyczne telefony pozbędą się słabo wyglądającego miejsca zgięcie dokładnie pośrodku ekranu. Wiemy, z jakich urządzeń korzysta Samsung, aby sprawdzić wytrzymałość zawiasów urządzenia. Ciekawi nas, w jaki sposób testowane będzie Xiaomi.

Xiaomi
Xiaomi
Przeczytaj także Promocja Xiaomi w... Rossmannie. Co można będzie kupić?

Nieznana jest oczywiście cena nowego urządzenia - patrząc jednak na propozycje Samsunga i Huawei powiedzieć możemy jedno - tanio nie będzie.

Który zginany smartfon prezentuje się najlepiej?

Marcin Czajkowski