31.10.2016 10:21

Xiaomi pozwala wybrać specyfikacje przyszłego flagowca

Część aktywnych użytkowników smartfonów Xiaomi dostała od producenta e-maila, w którym „chińskie Apple” prosi ich o wskazanie jednej z proponowanych specyfikacji sprzętowych nadchodzącego modelu Mi 6.

Xiaomi pozwala wybrać specyfikacje przyszłego flagowca
foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

Podobny sposób na wsłuchanie się w głosy swoich klientów wykorzystało ZTE – w tym przypadku jednak podejście było zupełnie inne. Producent poprosił bowiem, żeby na jego forum wpisywać najdziksze nawet pomysły na funkcje nowego modelu.

Eksperci – zarówno związani z ZTE, jak i niezależni – mieli wybrać najciekawsze (i najbardziej realne), po czym ostateczny wybór, które z nich mają być wdrożone, pozostawiono głosowaniu użytkowników.

Konsultacje przeprowadzana przez Xiaomi wyglądają zupełnie inaczej – producent zaprosił do nich tylko wybranych członków społeczności MIUI (systemu operacyjnego rozwijanego przez Chińczyków – bazuje on na Androidzie) i przedstawił im do rozważenia gotowe specyfikacje sprzętowe.

Różnią się one znacznie stosowanym procesorem, rozmiarem pamięci RAM, aparatem fotograficznym oraz rodzajem obudowy. Dzięki głosowaniu Xiaomi dowie się, które z opcji najbardziej odpowiadają klientom.

Tak wyglądają proponowane specyfikacje techniczne Xiaomi Mi 6:

  • procesor Snapdragon 8xx, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 20 Mpix, metalowa obudowa
  • procesor Snapdragon 65x, 6 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat (bez stabilizacji optycznej), szklana obudowa z zaokrągleniami
  • procesor Snapdragon 65x, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat (z systemem stabilizacji optycznej), metalowa obudowa

Producent daje także możliwość zdecydowania, czy Mi 6 ma być wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 czy 5,5 cala. Smartfon ma pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie 2017 roku.

Od września 2016 roku Xiaomi jest oficjalnie dostępne w Polsce – telefony producenta są objęte realizowaną w naszym kraju gwarancją. Można się spodziewać, że także nową wersję flagowego modelu Chińczyków będzie można u zakupić u nas bezpiecznie.

A Wam która z proponowanych specyfikacji przypadła do gustu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile