02.09.2016 11:34

Zagłosuj i wybierz funkcje smartfona ZTE CSX

Każdy producent zastrzega się, że słucha głosów swoich klientów – ZTE, chiński twórca smartfonów, postanowił to udowodnić. Rozpoczęło się głosowanie nad funkcjami, które mają trafić do zapowiedzianego na 2017 rok modelu ZTE CSX.

Zagłosuj i wybierz funkcje smartfona ZTE CSX
foto: kadr z wideo

Projekt Crowd Source X ma za zadanie stworzyć telefon, który będzie wykorzystywał pomysły podsunięte ZTE przez internautów. Wstępnie złożyli oni 400 propozycji – do 10 września 2016 trwać będzie głosowanie na najlepsze z nich.

ZTE obiecuje, że bardzo dokładnie przyjrzy się i oszacuje wykonalność 20 wpisów, które zdobędą najwięcej głosów. Propozycje są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem opisowym (czasem jest to luźny pomysł, czasem wręcz całe opracowanie wraz z rysunkami poglądowymi), jak i możliwościami technicznymi (lub finansowymi) wdrożenia ich w życie.

W produkcyjnej wersji ZTE CSX ma znaleźć 1 z 3 pomysłów wybranych spośród najpopularniejszych przez specjalne jury składające się z pracowników producenta oraz niezależnych ekspertów. O tym, który z nich zostanie wdrożony, zadecyduje zdobyta liczba głosów w finalnym plebiscycie.

Świeżo po rozpoczęciu głosowania największą popularnością wydaje się cieszyć idea oferowania smartfona bez zainstalowanego systemu operacyjnego. Tak jak miało to kiedyś miejsce w świecie komputerów, miałoby to dawać użytkownikowi wolny wybór, czy chce korzystać z popularnego Androida, któregoś z jego pochodnych wersji, Ubuntu czy innych, czasem egzotycznych OS-ów.

foto: community.zteusa.com

Relatywnie duże uznanie zdobył także pomysł wyposażenia telefonu w układ śledzący wzrok użytkownika – dzięki temu wyświetlanie obrazu byłoby dostosowane do kąta spojrzenia. Ten sam pomysłodawca sugeruje także, żeby pokryć tylną substancją adhezyjną, gwarantującą mocne przyleganie telefonu do powierzchni, na której zostanie umieszczony.

Innym sposobem na ulepszenie idei smartfona ma być dostosowywanie wyświetlanego obrazu do wady wzroku użytkownika, tak by mógł wygodnie korzystać z telefonu bez konieczności noszenia okularów.

Dużo propozycji stawia na elastyczne wyświetlacze, które na przykład mogłyby być tak skonstruowane, żeby po rozwinięciu podwajać, a nawet potrajać powierzchnię ekranu. Popularna jest także wizja zbudowania ZTE CSX w postaci modularnej.

A co powinien potrafić Wasz wymarzony smartfon?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile