21.03.2019 10:26

Cytowanie wiadomości w Messengerze. Jak włączyć nową funkcję w aplikacji? [PORADNIK]

Facebook poszedł w ślady WhatsAppa i umieścił właśnie w Messengerze funkcję cytowania wiadomości. Sprawdźcie, jak ją włączyć.

messenger
foto: Flickr/CC

Facebook uaktualnił właśnie Messengera o nową funkcję - cytowanie i odpowiadanie na konkretne wiadomości w konwersacji. Szczególnie w czatach grupowych może to być bardzo użyteczna funkcjonalność, sprawiająca, że rozmowa staje się bardziej czytelna.

facebook
facebook
Przeczytaj także Wiemy, jak wyłączyć rozpoznawanie twarzy przez Facebooka [PORADNIK]

Cytowanie wiadomości w Messengerze - w końcu!

WhatsApp wprowadził cytowanie i odpowiadanie na wiadomości już jakiś czas temu. Teraz, funkcjonalność pojawia się w, również należącym do Facebooka, Messengerze. Zasada działania jest podobna, jak w WhatsAppie - wystarczy przytrzymać palec na wiadomości, do momentu pojawienia się listy dostępnych reakcji. Opcja zacytowania wiadomości pojawi się obok nich. Zacytowana wiadomość widoczne jest w czacie w podobny sposób jak ma to miejsce w WhatsAppie.

msgn

Włączenie funkcjonalności jest równie proste. W AppStore i Google Play powinna już znajdować się do pobrania zaktualizowana o cytowanie wiadomości wersja aplikacji. Wystarczy jedynie ją zainstalować.

Pierwszy krok ku zintegrowaniu wiadomości jakie wysyłamy?

Jako, że obie aplikacje należą do Facebooka, a cytowanie jest już dostępne w WhatsAppie, wprowadzenie funkcji do Messengera było tylko kwestią czasu. Możliwe, że jest to ruch zbliżający nas do obiecanego przez Zuckerberga połączenia Messengera, WhatsAppa i wiadomości na Instagramie. Na razie wszystko jest na dobrej drodze, aby do tego doszło. Przypomnijmy, że gigant z Doliny Krzemowej chce również rozszerzyć te działania na wiadomości SMS. Tym samym, bardzo prawdopodobne jest, że już niedługo w rękach Facebooka będą wszystkie wiadomości, jakie wysyłamy ze swoich telefonów.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile Facebook