25.03.2019 16:06

Fitbit - nowe smartwatche są… tańsze

Pod koniec marca 2019 roku Fitbit zaprezentował nowe smartwatche, mające być konkurencją dla Apple Watcha. Nie powalczą z nim funkcjonalnością, a ceną.

fitbit
foto: materiały prasowe/Fitbit

Kilka lat temu Fitbit był liderem w kategorii smartwatchy i opasek śledzących aktywność. Sytuacja nieco skomplikowała się w 2015 roku po premierze Apple Watcha. W 2019 Fitbit musiał oddać palmę pierwszeństwa Apple. Wydaje się, że producent skupił się teraz na urządzeniach tańszych, mających skusić nowych użytkowników.

Fitbit Versa Lite vs Fitbit Versa

Pierwszym z zaprezentowanych w marcu smartwatchy jest Fitbit Versa Lite. Urządzenie ma być tańszą wersją klasycznej Versy - design obu jest praktycznie identyczny. Wprawne oko dostrzeże jednak niewielkie różnice między oboma urządzeniami - tańszy model ma jeden przycisk funkcyjny zamiast trzech, i występuje w innych kolorach.

Oba zegarki są wykonane z tego samego rodzaju aluminium, identyczne są również ich wymiary. Modele praktycznie nie różnią się między sobą funkcjonalnością - Versa Lite została jedynie pozbawiona Wi-F, NFC i pamięci wewnętrznej do przechowywania muzyki.

Co jednak ważne - nowy zegarek debiutuje z ceną o 40 dolarów niższą, niż jego poprzednik.

Fitbit Inspire oraz Inspire HR

Kolejne urządzenia, zaprezentowane przez Fitbita w marcu to opaski Fitbit Inspire oraz Inspire HR. Zastąpić mają one opaski Alta i Alta HR, debiutują jednak z niższą ceną. Za nowe produkty przyjdzie nam zapłacić odpowiednio 69.95 dolarów i 99.95 dolarów. Sprawia to, że są to najtańsze opaski fitnessowe w ofercie producenta. Funkcjonalnością nie różnią się zbytnio od Alt, z wyjątkiem nieco lepszej baterii, która teraz ma wytrzymywać do 5 dni. Nowe opaski pojawiły się też w innych kolorach, niż miało to miejsce dotychczas. Ostatnią różnicą jest oczywiście cena - Inspire oraz Inspire HR debiutują z niższą, od Alt, ceną.

Fitbit Ace 2

Ostatnią marcową nowością w ofercie Fitbit jest nowa wersja opaski do monitorowania dzieci - Ace 2.

Marcin Czajkowski