11.04.2019 11:58

Google ma teraz dostęp do twojego konta. ING Bank Śląski w Asystencie Google

Od początku kwietnia 2019 użytkownicy aplikacji mobilnej Moje ING mogą za pomocą Asystenta Google sprawdzić swój stan konta czy skorzystać z BLIK-a.

ing bank slaski
foto: materiały prasowe/ING Bank Śląski

Asystent Google zna polski już od jakiegoś czasu. Firma z Doliny Krzemowej wyposaża go w coraz to nowe funkcjonalności, z których użytek mogą zrobić mieszkańcy kraju nad Wisłą. Pod koniec marca na przykład, Asystent Google może odpowiadać użytkownikom głosem wiedźmina Geralta z Rivii.

haker
haker
Przeczytaj także Hakował strony porno, teraz został skazany na 6 lat więzienia

Problemy z bezpieczeństwem Google

Z drugiej jednak strony, kalifornijska firma ma coraz większe problemy z zapewnieniem użytkownikom bezpieczeństwa. Do mediów docierają informacje o kolejnych atakach hakerskich, lukach w oprogramowaniu Google, czy wyciekach danych. Teraz, Google chce, żeby użytkownicy, pragnący wygody, powierzyli mu również dane do konta bankowego.

jumbo
jumbo
Przeczytaj także Jumbo to aplikacja, która pomoże ci zadbać o prywatność w sieci

ING Bank Śląski w Asystencie Google

Z zestawu komend skorzystać będą mogli wszyscy, którzy zainstalowali na swoich smartfonach aplikację banku - Moje ING. Głosowe uruchomienie Mojego ING mobile odbywa się z wykorzystaniem Asystenta Google. Funkcje głosowe są dostępne na ekranie, przed zalogowaniem do aplikacji mobilnej. Za pomocą komendy głosowej można w Moim ING zapytać o wysokość salda, wygenerować kod blik lub wykonać szybki przelewem pomiędzy swoimi kontami. Na razie skorzystać będziemy mogli z trzech komend:

  • stan konta: "OK Google, wyszukaj saldo w Moje ING mobile”
  • wyszukanie BLIKA: "OK Google, wyszukaj BLIK w Moje ING mobile”
  • szybki przelew: "OK Google, wyszukaj przelew w Moje ING mobile”

Obługa Asystenta Google możliwa jest w smartfonach z wersją Androida 5.0. Z pewnością jest to spora wygoda, jeśli chodzi o obsługę aplikacji mobilnej. Czy jednak na pewno jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie problemy Google z bezpieczeństwem danych użytkowników?

Czy dawanie Google dostępu do konta bankowego jest bezpieczne?

Marcin Czajkowski