14.11.2016 12:59

iPhone 7 poważnie poparzył ciężarną kobietę

Nie zasypiajcie ze swoim ukochanym iPhonem 7 – dla australijskiej kobiety w ciąży skończyło się to poparzeniami drugiego stopnia.

iPhone 7 poważnie poparzył ciężarną kobietę
foto: Kārlis Dambrāns, CC BY 2.0

Poszkodowana zasnęła w łóżku podczas oglądania filmów na ekranie smartfona Apple podłączonego wcześniej do ładowania. Obudził ją ból – po oględzinach okazało się, że skóra na ręce została dotkliwie poparzona.

Wizyta w szpitalu zakończyła się znalezieniem winnego odniesionych przez kobietę ran – wypalone na skórze wzory pasowały do obudowy posiadanego przez kobietę iPhone’a 7 oraz ładowarki.

Kobieta zgłosiła incydent do sklepu Apple, w którym zakupiła swój smartfon. Producent poinformował ją jednak, że nie ma możliwości, żeby iPhone 7 był powodem zdarzenia:

"

Apple odebrało ode mnie urządzenie i zapoznało się ze szczegółami zdarzenia, stwierdziło jednak że smartfon nie mógł być winny, gdyż nie wydzielał charakterystycznego zapachu. "

Poszkodowanej zaproponowano jednak wymianę posiadanego przez nią modelu na fabrycznie nowy. Kobieta odmówiła, tłumacząc że straciła zaufanie do produktów Apple.

Producent tłumaczy, że iPhone został tak zaprojektowany, żeby w razie stwierdzenia niebezpiecznego przegrzewania się automatycznie się wyłączył. Ciężarna uważa, że tak nie stało się w jej przypadku, czego konsekwencją są odniesione oparzenia. Kobieta jest także zdania, że incydent mógł skończyć się o wiele gorzej.

Poszkodowana postanowiła nagłośnić sprawę, tak by uchronić inne osoby przed niebezpieczeństwem:

"

Używałam iPhone’ów od samego początku i nigdy nie miałam z nimi żadnego problemu. Dlatego jestem przerażona i zawiedziona tym, co zdarzyło się mnie i co może przytrafić się innym. "

Przegrzewające się i akumulatory, potrafiące doprowadzić nawet do samozapłonu, to coraz częstszy problem producentów smartfonów i gadżetów. Przekonał się o tym Samsung, który wycofał ze sprzedaży opracowany kosztem miliardów dolarów model Note 7, raporty o podobnych zdarzeniach dotyczyły także telefonów Apple. Udało się nawet nagrać na wideo, jak pozostawiony w samochodzie iPhone zapalił się i spopielił sporą część auta.

Wasze smartfony grzeją się podczas ładowania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple