02.10.2017 13:29

iPhone’y 8 są rozsadzane przez akumulatory

Nie takiego widoku spodziewali się kupcy świeżutkich iPhone’ów 8 Plus – w pudełku, zamiast wymuskanego smartfona, czekał na nich rozsadzony przez akumulator kadłubek.

iPhone’y 8 są rozsadzane przez akumulatory
foto: kadr z wideo

Apple oficjalnie przyznało, że przygląda się sprawie i prowadzi w związku z nią dochodzenie. Wszystko wskazuje na to, że w kilku (oficjalne źródła mówią o dwóch) przypadkach akumulatory nie wytrzymały trudów codziennego użytkowania.

W raporcie z Tajwanu podano, że iPhone 8 Plus gwałtownie otworzył się (jak ognia unika się słowa wybuch) podczas ładowania. Używana była standardowa, fabryczna ładowarka. Uszkodzone urządzenie trafiło na badania do Apple.

Drugi przypadek odnotowano w Japonii – tutaj podzielono się zdjęciami na Twitterze.

Po przygodach Samsunga z akumulatorami w modelu Galaxy Note 7 producenci stali się bardzo wyczuleni na wszelkie doniesienia związane z nieprawidłowościami działaniu baterii. Problem, który początkowo wydawał się dotykać niewielkiej liczby urządzeń, ostatecznie zmusił koreańskiego giganta do wycofania smartfona ze sprzedaży, co oznaczało straty w wysokości kilku miliardów dolarów.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że takie problemy z akumulatorami litowo-jonowymi to codzienność – podobne incydenty zgłaszano także w przypadku iPhone’a 7 i wcześniejszych modeli. Jak na razie znane są dwa przypadki na ponad 10 mln egzemplarzy, które miały trafić do rąk klientów.

Czy rzeczywiście mamy do czynienia z defektami, które pojawiły się w pojedynczych egzemplarzach, czy też może Apple zamiast powodu do jubileuszowej dumy będzie miało powody do rocznicowego wstydu, dowiemy się w najbliższych miesiącach.

Gdy spełniły się czarne scenariusze, iPhone 8 Plus mógłby z powodzeniem znaleźć się na podium zestawienia sprzętów, których Apple powinno się wstydzić. Niektóre z nich doprowadziły producenta na skraj bankructwa.

Czy Apple powinno robić się gorąco?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile