15.07.2019 12:03

iPhone zapalił się w rękach 11-letniej dziewczynki [WIDEO]

11-letnia dziewczynka z Kalifornii tylko swojej szybkiej reakcji zawdzięcza fakt, że nie została mocno poparzona. Trzymany przez nią w ręku iPhone 6 zaczął iskrzyć, a następnie stanął w płomieniach.

spalony iPhone
foto: zrzut ekranu 23 ABC News | KERO

Kayla Ramos korzystała z iPhone’a 6 głównie do oglądania filmów w serwisie YouTube, dawała także pograć na nim swojemu młodszemu rodzeństwu.

Nie wiadomo, kiedy urządzenia zostało zakupione ani jak długo było eksploatowane przez 11-latkę zanim doszło do zdarzenia. Premiera iPhone’a 6 miała miejsce w 2014 roku.

Telefon Apple to kolejny sprzęt producenta, który zapalił się w czasie korzystania. Wcześniej w sieci pojawiły się filmiki pokazujące płonącego MacBooka.

MacBook Pro
MacBook Pro
Przeczytaj także MacBook Pro zapalił się na kolanach użytkownika. Apple bada sprawę [WIDEO]

11 latka o przebiegu wypadku opowiedziała lokalnej stacji telewizyjnej.

Według słów Kayli Ramos, telefon miał zacząć iskrzyć podczas użytkowania. Gdy dziewczynka odrzuciła iPhone'a, ten wypalił dziurę w kocu, na którym wylądował.

11-latka korzystała z iPhone’a, gdy się zapalił. Apple bada sprawę

O zdarzeniu zostało poinformowane Apple. Korporacja poprosiła o podesłanie wadliwego iPhone’a do analizy. Dziewczynka ma otrzymać w zamian nowy model.

Producent podkreślił, że do przegrania się akumulatorów może dojść z kilku różnych przyczyn. Jako główne wskazano na korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów, zwłaszcza ładowarek, oraz naprawianie telefonu w nieautoryzowanych serwisach.

Apple pozywa za śmiertelnie groźne akcesoria do iPhone'ów
Apple pozywa za śmiertelnie groźne akcesoria do iPhone'ów
Przeczytaj także Apple pozywa za śmiertelnie groźne akcesoria do iPhone'ów

Niestabilność ogniw może także wynikać z ich fizycznego uszkodzenia. Rodzina 11-latki informuje, że w tym przypadku nie można mówić o żadnej z tych ewentualności.

Zobacz także: 5 mitów o ładowaniu smartfonów 

Mieliście problemy z przegrzewającymi się smartfonami?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple