18.07.2016 10:29

myPhone C-Smart IIIS za 199 zł w Biedronce - czy warto go kupić?

Biedronka i myPhone znów kuszą smartfonem za 199 zł – tym razem jest to model C-Smart IIIS, rozwinięcie oferowanego poprzednio myPhone C-Smart III. Czym różni się od poprzednika i jak wpływa to na jego ocenę?

myPhone C-Smart IIIS za 199 zł w Biedronce - czy warto go kupić?
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

myPhone C-Smart IIIS i aplikacje – czy uruchomię na nim Pokemon GO?

Tak, udało nam się uruchomić na smartfonie z Biedronki grę, która wyprowadziła miliony ludzi na ulice w poszukiwaniu Pokemonów. Nie udało się nam jednak zagrać – samo ładowanie aplikacji trwało kilkanaście minut, dojście do właściwego ekranu gry niemal godzinę… po czym telefon wyświetlił komunikat o zamknięciu Pokemon GO ze względu na wystąpienie błędu.

Smartfon myPhone C-Smart IIIS nie obsłuży w należyty sposób całkiem sporej części aplikacji, które cieszą się wśród użytkowników telefonów z Androidem dużą popularnością.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Poradzi sobie za to z prostymi programami, które potrafią zadowolić się mniejszą ilością pamięci, ale w dalszym ciągu są bardzo przydatne – może to być na przykład komunikator internetowy, aplikacja nawigacyjna, mapy, nieskomplikowane gry, przeglądarka internetowa. Korzystanie z nich będzie jednak wymagało trochę cierpliwości i może zniechęcić bardziej wymagających użytkowników.

myPhone C-Smart IIIS – specyfikacje techniczne

Większość komponentów w nowej odsłonie C-Smart IIIS pozostała niezmieniona, zastosowano jednak dość poważną modernizację – smartfon otrzymał czterordzeniowy procesor (poprzedni oferował układ z dwoma rdzeniami).

Wpływa to zdecydowanie korzystnie na szybkość smartfona, nie jest jednak wystarczające, żeby nadrobić zbyt mała ilość pamięci. Aplikacje będą działać wolno ze względu na konieczność dogrania danych z wolnej pamięci na pliki.

Tej myPhone C-Smart IIIS oferuje łącznie 4 GB. Ilość tę można rozszerzyć poprzez wsunięcie do smartfona karty micro-SD o pojemności maksymalnej 32 GB.

Wspomniany wcześniej aparat główny wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 2 Mpix. Kamera przednia, przeznaczona do robienia selfie, robi zdjęcia 0,3 Mpix – to zdecydowanie za mało, żeby stworzyć portret godny wrzucenia jako profilówka do sieci społecznościowej.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Tak jak poprzednik, myPhone C-Smart IIIS oferuje funkcję Dual SIM, czyli obsługę dwóch numerów jednocześnie. Pierwszy SIM jest pełnowymiarowy, drugie gniazdo przyjmuje karty w formacie mini. Smartfon łączy się z internetem w ramach sieci 3G (bez obsługi HSPA).

Akumulator ma pojemność 1500 mAh – myPhone deklaruje, że jedno pełne naładowanie powinno wystarczyć nawet na 2 dni pracy. C-Smart IIIS waży 285 gramów.

Dla kogo jest myPhone C-Smart IIIS?

Dokładnie to samo pytanie zadaliśmy, podsumowując prezentację poprzedniego wcielenia smartfonu – modelu myPhone C-Smart III. Usprawnienia w postaci silniejszego procesora i zastosowania najnowszego dostępnego systemu Android 6.0 Marschmallow w myPhone C-Smart IIIS nie zmieniły naszej opinii.

Nie jest to propozycja dla osób, które poszukują smartfona do codziennego, intensywnego użytku. Zbyt mała ilość pamięci RAM sprawia, że znaczna część ogromnej biblioteki oprogramowania dostępnego w sklepie Google Play nie będzie poprawnie działać.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Także osoby, które spodziewają się dobrej jakości obrazu i możliwości robienia pamiątkowych zdjęć będą zakupem myPhone C-Smart IIIS rozczarowane.

Dla kogo w takim razie jest tani smartfon z Biedronki? Jeśli telefon ma służyć przede wszystkim do telefonowania, a sporadycznie uruchamiać aplikacje (typu sudoku czy przeglądarki internetowej) – wtedy można się nad zakupem myPhone C-Smart IIIS zastanowić.

Będzie to przedsmak możliwości smartfona z Androidem, który jednak pozostawi uczucie niedosytu. Na propozycję myPhone należy patrzeć jako na alternatywę dla „zwykłych” telefonów komórkowych – w podobnej cenie otrzymujemy nie tylko możliwość dzwonienia, ale także rzucenia okiem na bogaty świat oprogramowania Androida.

A co Wy sądzicie o myPhone C-Smart IIIS?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile #Technologia