10.07.2017 10:37

myPhone Q-Smart Black Edition - black metal z Biedronki

Black metal i smartfon nieczęsto pokazują się w jednym zdaniu – a właśnie te dwa słowa charakteryzują telefon myPhone Q-Smart Black Edition, który po raz drugi trafił do Biedronki w cenie 299 zł. Czy warto go kupić?

myPhone Q-Smart Black Edition - black metal z Biedronki
foto: materiały prasowe

Jeśli szukacie taniej elektroniki i wartościowej rozrywki, popularna sieć sklepów często ma oferty właśnie dla Was. Tak było między innymi z przenośnym gramofonem Hykker Vintage Sound, który można kupić za 159 zł, lub z seriami wyprzedaży gier, na których porządne tytuły można kupić nawet za 10 zł.

Tym razem jednak sprawa jest poważniejsza – 23 października 2017 roku w Biedronce ponownie pojawił się smartfon myPhone Q-Smart Black Edition za 299 zł, który wyglądem aspiruje do klasy smartfonów o dobre kilkaset złotych droższych.

Najważniejsze, co trzeba o nim wiedzieć – jest czarny (jak sama nazwa wskazuje) i na dodatek metalowy – jego obudowa została wykonana właśnie z wytrzymałego (w porównaniu do większości plastików) materiału. I tak jak nasz ulubiony gatunek muzyczny - nie jest dla każdego.

myPhone Q-Smart Black Edition - plusy

Główne powody, dla których warto kupić myPhone Q-Smart Black Edition za, zostały już wymienione – jest metalowy i kosztuje tylko 299 zł. Mimo tej budżetowej ceny telefon ma zainstalowany najnowszą edycję systemu operacyjnego Google – Androida 7.0 Nougat.

Zdecydowanie na plus należy jeszcze zaliczyć zastosowanie wymiennego akumulatora o pojemności 2000 mAh (o takie konstruowanie smartfonów zamierza walczyć Unia Europejska – przyjęto nawet dyrektywę, która ma zapewnić możliwość naprawy, a nawet rozbudowy sprzętów elektronicznych w przyszłości) - dzięki temu jej wymiana będzie w razie potrzeby naprawdę prosta.

Plusem jest także wielkość ekranu – myPhone w smartfonach oferowanych w Biedronce potrafi umieścić wyświetla o przekątnej 4 cali, co w dzisiejszych pozostawia duże poczucie niedosytu i wręcz utrudnia korzystania z telefonu. Smartfon myPhone Q-Smart Black Edition pokazuje obraz na obszarze o przekątnej 5 cali (aczkolwiek rozdzielczość mogłaby być nieco większa niż zastosowane 480x854 punktów). Wyświetlacz wykonany jest w technologii IPS, dzięki czemu kolory są żywe i wyglądają tak samo bez względu na to, pod jakim kątem się na nie patrzy.

Telefon myPhone Q-Smart Black Edition oferuje funkcję Dual SIM – i podkreślić należy, że są to samodzielne sloty, port karty pamięci microSD znajduje się w osobnym miejscu.

foto: materiały prasowe

myPhone Q-Smart Black Edition - minusy

W smartfonie wycenionym na 299 zł nie ma co oczekiwać najnowszych komponentów – smartfon zapewnia możliwość uruchomienia praktycznie wszystkich aplikacji z Google Play, z płynnością ich działania (a w szczególności z przełaczaniem się między uruchomionymi programami) mogą być problemy.

Smartfon myPhone Q-Smart Black Edition został bowiem wyposażony w 1 GB RAM – obecnie to minimum pozwalające na w miarę komfortową pracę. Na pliki użytkownika przeznaczono 8 GB przestrzeni – w praktyce oznacza to, że niezbędne jest zastosowanie karty pamięci. Obsługiwane są modele o pojemności maksymalnej 32 GB.

Do minusów należy zaliczyć także brak obsługi transferu danych w technologii LTE – pojawia się ona jednak dopiero w smartfonach, których ceny są około dwóch razy większe.

Nie ma też co liczyć na robienie zdjęć o oszałamiającej jakości – jeśli będziemy pstrykać fotki w dobrym oświetleniu, będą one wychodzić poprawnie. Gorsze warunki odcisną jednak na uzyskiwanych rezultatach wyczuwalne piętno.

myPhone Q-Smart Black Edition – czy warto kupić?

Smartfon myPhone Q-Smart Black Edition to propozycja dla osób, które nie zamierzają uczestniczyć w telefonicznym wyścigu zbrojeń i potrzebują taniego modelu, który będzie po prostu działał. Dzięki metalowej obudowie uzyskuje się spokój ducha, że to solidny, odporniejszy na upadki smartfon, którego czas życia będzie znacznie dłuższy, niż podobnych konstrukcji odzianych tylko w plastik.

Jeśli szukacie smartfona, który nie obciąży mocno waszych kieszeni, czujecie miętę do metalu i koloru czarnego, a wybierając gry będziecie celować w tytuły o wymaganiach zbliżonych do Iron Maiden: Legacy of the Beast - Q-Smart Black Edition jest sprzętem dla Was.

Jak dobra jest to oferta można się zorientować, zdając sobie sprawę, że zaledwie 20 zł taniej można kupić nową Nokię 3310, która oferuje znacznie mniej.

Co podoba się Wam najbardziej w myPhone Q-Smart Black Edition?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Mobile