21.03.2019 11:33

Nowe wideo zdradza sporą wadę Samsunga Galaxy Fold

W marcu wyciekło do sieci przedpremierowe wideo, na którym widać Samsunga Galaxy Fold. Smartfon nie wygląda już tak imponująco jak podczas prezentacji Samsunga.

galaxy fold
foto: East News

Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany podczas wydarzenia Samsung Unpacked w lutym 2019 roku. Smartfon zrobił wtedy spore wrażenie na publiczności. Podobnie jak cena, która po przeliczeniu na złotówki dała niebagatelną kwotę 8 000 zł. Można jednak szukać dla niej usprawiedliwienia, raz, przez nowinki technologiczne, których w Galaxy Fold pełno; dwa, przez specyfikację, która naprawdę robi wrażenie.

Samsung Galaxy Fold - smartfon jak żaden inny… no prawie

Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Samsung pracuje nad telefonem ze zginanym, elastycznym ekranem. W lutym 2019 roku w końcu ujrzał światło dziennie. Telefon ma dwa podstawowe tryby pracy - złożony, przypomina zwykłego smartfona, i tak też się go obsługuje; rozłożony, prezentuje imponujący ekran o przekątnej 7.3" i umożliwia obsługę do trzech aplikacji równocześnie.

Imponuje również specyfikacja Samsunga Galaxy Fold:

  • Główny wyświetlacz: 7,3” QXGA + Dynamic AMOLED (4,2:3)
  • Wyświetlacz na obudowie urządzenia: 4,6” HD + Super AMOLED (21:9)
  • Aparat na obudowie 10 MP (2PD), F2,2
  • Aparat z tyłu Ultraszerokokątny: 16 MP, F2,2, Szerokokątny: 12 MP (2PD), F1,5/F2,4, OIS, Dual Pixel, Teleobiektyw: 12 MP, F2,4, OIS
  • Aparat z przodu 10 MP F2,2, 8 MP F1,9
  • Procesor (AP) Procesor ośmiordzeniowy 7 nm 64-bitowy
  • Pamięć 12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)
  • Akumulator 4380 mAh (typowo)
  • System operacyjny Android 9.0 (Pie)

Nowe wideo zdradza pierwszą, dużą wadę urządzenia

Miesiąc po ogłoszeniu prac nad urządzeniem, a miesiąc przed jego oficjalną premierą wyciekło wideo, na którym widać Samsunga Galaxy Fold. Na konferencji, z okazji której urządzenie miało premierę nowy smartfon widoczny był tylko przez szybę, utrudniającą ocenę jakości wyświetlacza.

Nowy filmik zdradza to, czego się obawialiśmy - Samsung Galaxy Fold ma ogromne wgniecenie biegnące przez środek głównego ekranu. Zaznaczyć trzeba, że każdy składany smartfon takie wgniecenie będzie posiadał. Może być ono tylko mniej lub bardziej widoczne. Akurat w przypadku Galaxy Fold jest widoczne bardziej. Wydaje się, że dużo lepiej z tym problemem poradził sobie Huawei w modelu Mate X - umieszczając zginany ekran na zewnątrz urządzenia, a nie jak Samsung, wewnątrz.

Do ostatecznego werdyktu na temat Galaxy Fold tak czy inaczej poczekać będziemy musieli do jego oficjalnej premiery.

Marcin Czajkowski