15.03.2019 13:43

TOP 5 aplikacji do fotografii mobilnej [RANKING]

TOP 5 aplikacji do fotografii mobilnej [RANKING]

smartfon
foto: Pixabay, CC

Rozwój aparatów w smartfonach w ostatnim czasie sprawił, że fotografia mobilna stała się niezwykle popularna. Zarówno w Google Play, jak i w AppStore dostępne są narzędzia, które znacznie ją ułatwiają. Poniżej prezentujemy ranking 5 najciekawszych aplikacji do fotografii mobilnej.

social media
social media
Przeczytaj także TOP 5: aplikacje do tworzenia treści na media społecznościowe! [RANKING]

Snapseed (iOS/Android, bezpłatna)

snapseed

Snapseed jest jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji w tym zestawieniu. Nie jest to z pewnością mobilna wersja Photoshopa, jednak funkcjonalnością zawstydzić może niejedną aplikację, umożliwiającą jedynie nałożenie filtrów na zdjęcie. Oprócz tego, w Snapseedzie można modyfikować na przykład krzywą tonalną czy balans bieli. Możliwa jest też korekcja perspektywy, np. w fotografii architektury czy rozszerzenie zdjęcia. Aby umożliwić tą ostatnią funkcję Snapseed duplikuje fragmenty zdjęcia. Do innych wartych wspomnienia funkcjonalności aplikacji należą rozbudowany tryb retuszu portretu czy miejscowa obróbka zdjęć.

Enlight (iOS, bezpłatna)

enlight

Kolejną z aplikacji w naszym zestawieniu jest Enlight. Niestety, jest ona dostępna tylko na iOS. Funkcjonalnością bardzo przypomina Snapseed, jest jednak mniej zaawansowany. Znajdziemy w nim również więcej filtrów, które możemy nałożyć na zdjęcie oraz możliwości składania kolaży czy dodawania na zdjęcie tekstu.

VSCO Cam (iOS/Android, bezpłatna)

vsco

VSCO to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, jeśli chodzi o obróbkę zdjęć na urządzeniu mobilnym. Znajduje się w niej szereg filtrów, mających nawiązywać do fotografii analogowej. Co prawda podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, jednak aby mieć dostęp do wszystkich dostępnych filtrów należy je wykupić.

Zobacz też: >>TOP 5 Aplikacji do tworzenia Instastory<<

Afterlight 2 (iOS, 13.99 zł)

afterlight

Afterlight 2 jest jedną z najciekawszych aplikacji w tym zestawieniu. W zasadzie działania jest podobny do Snapseeda - też jest to kombajn graficzny, który umożliwia dość zaawansowaną obróbkę zdjęcia. W Afterlight 2 również dostaniemy dostęp do krzywej tonalnej zdjęcia czy możliwości edycji nasycenia, barwy i jasności. Aplikacja wyróżnia się opcją tworzenia własnych filtrów, wsparciem dla surowych plików zapisywanych przez aparat, czy funkcją działania jako rozszerzenie Apple Photos. O ile Afterlight w wersji 2 jest dostępny jedynie na iOS, to aplikację w pierwszej wersji bez problemu znajdziemy również w Google Play.

Touch Retouch (iOS/Android, 8.99 zł)

touchretouch

Touch Retouch to najprostsza aplikacja na tej liście. Jej funkcja jest prosta - ma usunąć ze zdjęcia niepotrzebne elementy. Możemy wybrać kształt elementu, który chcemy usunąć, bądź zaznaczyć go ręcznie. Wystarczy napisać, że Touch Retouch spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Dostępna jest na Androida i iOS w cenie 8.99 zł.

tinder
tinder
Przeczytaj także TOP 5 alternatyw dla Tindera. Poznajcie najciekawsze aplikacje randkowe
Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile Aplikacja dnia