18.03.2019 10:35

Wada konstrukcyjna Galaxy S10 - smartfon sam wybudza się w kieszeni

Krótko po premierze okazało się, że nowy flagowiec Samsunga nie jest wolny od wad. Jedna z nich sprawia, że smartfon wybudza się samoczynnie w kieszeni.

galaxy s10
foto: zrzut ekranu

Czujnik zbliżeniowy, umożliwiający wyłączenie ekranu podczas rozmów telefonicznych, lub przy chowaniu telefonu do kieszeni to jedna z funkcji, którą smartfony z Androidem mają od początku swojego istnienia. W okresie początkowym jednak, wiele z tych czujników nie działało poprawnie - telefon odblokowywał się w kieszeni, a połączenie można było zakończyć na przykład uchem. Wydawało się, że to choroby wieku dziecięcego - jednak nic bardziej mylnego. Wada właśnie została zauważona w najnowszym flagowcu od Samsunga - Galaxy S10.

Galaxy S10 ma wadę konstrukcyjną

Okazało się, że Samsung Galaxy S10 nie jest wolny od wad - i to tych najprostszych do naprawienia. Jak donoszą użytkownicy, smartfon za 5000 zł sam odblokowuje się w kieszeni.

Ci, którzy już wyposażyli się w najnowszego flagowca od Samsunga narzekają na działanie czujnika zbliżeniowego. Nie ma problemu, kiedy prowadzimy rozmowę telefoniczną - smartfon wtedy prawidłowo włącza i wyłącza ekran. Problem pojawia się natomiast, gdy Galaxy S10 znajduje się w kieszeni. Wtedy, nowy flagowiec potrafi samoczynnie włączyć ekran, co prowadzi do większego zużycia baterii i przypadkowego wciskania przycisków na ekranie blokady.

W ustawieniach funkcji Tap To Wake ustawić można czułość ekranu i opcję zapobiegania przypadkowym dotknięciom. Typowo jednak dla Samsunga, żadna z nich nie działa tak jak powinna.

huawei
huawei
Przeczytaj także Huawei zaliczył kolejną wpadkę wizerunkową. Nie przyznaje się do błędu

Smartfony coraz droższe

Producenci oferują klientom coraz to bardziej zaawansowane urządzenia, wyposażone w szereg funkcjonalności mających ułatwić codziennie czynności. Co za tym idzie, urządzenia są też coraz droższe. Za składane smartfony , takie jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X przyjdzie nam zapłacić nawet 10 000 zł.

Takie podejście nieco dziwi, bo jak się dowiedzieliśmy, po podliczeniu kwot za poszczególne komponenty okazało się, że zakupienie ich kompletu oraz złożenie w całość kosztuje Samsunga S10 kosztuje 420 dolarów – czyli 1600 zł. Dla porównania – BOM (Bill of Materials) w przypadku kosztującego w 2016 roku 3199 zł Samsunga Galaxy S7 wynosił 255 dolarów, czyli niecałe 1000 zł. Innymi słowy, Samsung po raz kolejny skopiował Apple, tym razem w kwestii marży na produktach.

Marcin Czajkowski