28.03.2019 13:37

WhatsApp testuje tryb ciemny w aplikacji

W najnowszej wersji beta WhatsAppa zostały znalezione zrzuty ekranu czatów w trybie ciemnym. Sugeruje to, że niedługo dark mode trafi do szerszego grona użytkowników.

whatsapp
foto: shutterstock

Tryb ciemny dosięga kolejnych aplikacji, a winą za to obarczane są coraz popularniejsze ekrany AMOLED w smartfonach, które podczas wyświetlania (a właściwie nie wyświetlania) czarnych pikseli zużywają mniej energii. Na początku marca tryb ciemny zaprezentował w przeglądarce Chrome Google - najpierw dla Maca, później również dla Windowsa. Jeszcze wcześniej, dark mode zaprezentował Facebook w Messengerze, najpierw jednak testując go u wybrańców.

Ciemny motyw zawita także do WhatsAppa

Ze względu na ostatnie zmiany w Messengerze, nie dziwi, że Facebook zdecydował się też na implementacje trybu ciemnego w  WhatsAppie. Według WABetaInfo, gigant udostępnił właśnie wersję beta oprogramowania, oznaczoną symbolem 2.19.82, w której dostępny do wyboru jest tryb ciemny.

Udostępnione zrzuty ekranu pokazują, ekrany ustawień w trybie ciemny. Na żadnym z nich nie widać jednak ekranu czatu, ten jednak może być tylko kwestią czasu.

atak hakerski
atak hakerski
Przeczytaj także Facebook, Instagram - awaria 13.03.2019. Jakie były przyczyny?

WhatsApp - jak włączyć dark mode?

Na razie dark mode dostępny jest jedynie w wersji beta WhatsAppa. Nie wiadomo niestety, kiedy zostanie on udostepniony dla szerszego grona użytkowników. Kiedy jednak się pojawi, niewykluczone, że włączyć go będziemy musieli w jakiś niecodzienny sposób, jak miało to miejsce w Messengerze.

Marcin Czajkowski