01.09.2016 14:30

TOP 10 dziwnych zawodów z przyszłości

Nowe technologie podkręciły tempo, w jaki rozwija się świat – nasze życia zmieniają się diametralnie w ciągu zaledwie kilku lat. Dotyczy to także życia zawodowego – profesje, w jakich będziemy pracować za 10 lat, dziś jeszcze nie istnieją. Zobaczcie, co Was czeka.

TOP 10 dziwnych zawodów z przyszłości
foto: materiały prasowe

8. Ochroniarz internetowy

Nikt nie wyobraża już sobie pracy na komputerze, na którym nie jest zainstalowany antywirus – przestępcy i tak znajdują sposoby na przedarcie się przez zabezpieczenia i zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Zazwyczaj najsłabszym ogniwem jest użytkownik, który ignoruje – lub nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia – podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W przyszłości będzie jeszcze gorzej – już dziś mówi się o internecie rzeczy, czyli podłączaniu do sieci urządzeń codziennego użytku, pojawiają się także pierwsze implanty i chipy – za kilkanaście lat my sami będziemy podłączeni do internetu.

Dlatego też pojawi się zapotrzebowanie na osobę, która przyjrzy się stosowanym przez nas zabezpieczeniom, wskaże ich słabe punkty i podpowie, że czas zaktualizować osobistego antywirusa.

7. Dokumentalista wrażeń

Filmy, seriale – to wszystko już dziś potrafi wciągnąć nas tak bardzo, że zapominamy o świecie i obowiązkach. A to dopiero początek – za kilka lat, dzięki Wirtualnej Rzeczywistości, będziemy się w świat przedstawiony dosłownie zanurzać.

Zmienić mają się także treści, jakie będą nas interesować. Zamiast oglądać fabularyzowane przygody fikcyjnych bohaterów będziemy woleli sięgać po prawdziwe przeżycia.

Za ich nagrywanie – także na zamówienie – odpowiadać ma zupełnie nowa grupa zawodowa, która dla rozrywki ogółu będzie skakać ze spadochronem, surfować i brać udział w innych dorosłych rozrywkach nagrywając je jednocześnie, a nawet transmitując na żywo.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #TOP