29.08.2016 10:41

TOP 10 ukrytych i przydatnych gestów w iPhonie

Życie z telefonem Apple może być prostsze i przyjemniejsze – wystarczy poznać ukryte, ale przydatne gesty służące do wygodnej obsługi aplikacji. Najlepszy z nich nie wymaga nawet dotykania ekranu!

TOP 10 ukrytych i przydatnych gestów w iPhonie
foto: materiały prasowe

10. Kasowanie pojedynczych cyfr w kalkulatorze

Proste, ale skuteczne – jeśli pomylicie się podczas wpisywania cyfry w kalkulatorze, nie musicie zaczynać od początku po naciśnięciu klawisz „C” na klawiaturze – przesunięcie palcem w lewo lub prawo na wpisanych cyfrach kasuje ostatnią z wprowadzonych.

9. Szybkie przybliżanie i oddalanie w Apple Maps

Nie musicie używać gestu zbliżania lub oddalania palców na ekranie, żeby szybko przybliżać lub oddalać widok na mapach przygotowanych przez Apple. Dwukrotne puknięcie ekranu palcem pozwoli zwiększyć szczegółowość widoku, analogiczny gest wykonany jednocześnie dwoma palcami zaowocuje pokazaniem większego obszaru.

8. Szybkie tworzenie szkicu e-maila

Podczas pisania wiadomości w programie Mail wystarczy przeciągnąć palcem w dół od góry ekranu, żeby zapisać szkic tworzonego e-maila przechodząc jednocześnie do widoku skrzynki pocztowej. Można w ten sposób zachować wiele kopii, do których wraca się przytrzymując dłużej przycisk nowej wiadomości w dolnym prawym rogu ekranu.

foto: materiały prasowe

7. Przybliżanie widoku w filmach

Gest „uszczypnięcia” ekranu w celu powiększenia zdjęcia lub mapy jest doskonale znany – nie wszyscy jednak wiedzą, jak bardzo jest on uniwersalny. Można go wykorzystać do przybliżenia części odtwarzanego pliku wideo – jedynym warunkiem jest to, żeby był on zapisany w pamięci telefonu (nie zadziała więc na przykład podczas oglądania filmów w serwisie YouTube).

6. Szczegóły o dostarczaniu wiadomości

Szybkie przeciągnięcie palcem w lewo na ekranie wiadomości pozwoli zobaczyć ukryte szczegóły dotyczące dokładnej godziny odebrania przez odbiorcę wysłanego przez nas przekazu.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TOP