29.08.2016 10:41

TOP 10 ukrytych i przydatnych gestów w iPhonie

Życie z telefonem Apple może być prostsze i przyjemniejsze – wystarczy poznać ukryte, ale przydatne gesty służące do wygodnej obsługi aplikacji. Najlepszy z nich nie wymaga nawet dotykania ekranu!

TOP 10 ukrytych i przydatnych gestów w iPhonie
foto: materiały prasowe

5. Szybkie przenoszenie e-maili do archiwum

Pod treścią wyświetlanej wiadomości pokazywana jest ikonka kosza – jej kliknięcie powoduje wykasowanie otrzymanego e-maila. Jeśli jednak przytrzymać ją dłużej, otrzymany także opcję zarchiwizowania wiadomości.

4. Szybkie przeszukiwanie tekstu

Możliwość szybkiego znalezienia poszukiwanej informacji lub wypowiedzi może być szczególnie przydatna podczas długich korespondencji. W aplikacji Wiadomości (i kilku innych programach) wystarczy przeciągnąć palcem na dół z góry ekranu głównego, żeby przywołać formularz wyszukiwania.

foto: materiały prasowe

3. Zmiana przeskoku przewijania muzyki

Podczas poszukiwania wybranego momentu w odsłuchiwanym utworze można wskazać, o jak duży fragment mają odbywać się przeskoki podczas przewijania. Wystarczy przytrzymać palec na pasku z przyciskami kontrolnymi i przesunąć go w górę. Po wybraniu satysfakcjonującej wartości można przewijać o nią w przód i w tył (do chwili zabrania palca z ekranu).

2. Przywracanie zamkniętych kart w Safari

Dotarcie do zamkniętej przez nieuwagę karty w przeglądarce Safari nie musi być trudne. Wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu ekranu i przywołać widok kart, a następnie przytrzymać palcem na ikonce dodawania nowej taba. Aplikacja pokaże listę ostatnio zamkniętych kart – wystarczy wskazać tę, którą chce się przywrócić.

1. Szybkie anulowanie ostatniej akcji

Każdemu z nas zdarzyło się przez przypadek wykasować nie tę co trzeba wiadomość czy wykasować długo wpisywany tekst. Jest na to szybki i prosty sposób – wystarczy potrząsnąć telefonem. Gest nie działa co prawda we wszystkich aplikacjach, ale większość programów udostępnionych przez Apple zrozumie polecenie wydane przez energiczne pomachanie iPhonem.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #TOP