23.06.2017 11:43

5 legalnych sposobów na płatną telewizję bez abonamentu RTV

Nie trzeba wcale rezygnować z oglądania płatnych kanałów telewizyjnych, żeby mieć pewność, że Poczta Polska nie zgłosi się w sprawie opłacania abonamentu RTV. Są na to proste, legalne i skuteczne metody.

5 legalnych sposobów na płatną telewizję bez abonamentu RTV
foto: islandjoe, CC BY 2.0

1. Zrezygnuj z umowy i podpisz nową w ofercie dla seniorów

W internecie można już spotkać się z przypadkami dokładnych wyliczeń robionych przez użytkowników, którzy analizują czy mniej zapłacą zrywając umowę i uiszczając przy tym karę umowną, czy też pozostając do końca zobowiązania i wywiązując się z dodatkowego opłacania abonamentu RTV.

Płatne telewizje nie czekają bezczynnie na wprowadzenie nowego prawa – już teraz zaczynają pokazywać się oferty kierowane do osób, które ukończyły 75. rok życia. Są one ustawowo zwolnione z płacenia abonamentu RTV, wiec nawet jeśli ich dane zostaną przekazane Poczcie Polskiej, nie będzie ona mogła zwrócić się o uiszczanie daniny na media publiczne.

Widać, że dostawcy telewizyjni myślą nad ułatwieniem przeprowadzenia takiej procedury – coraz częściej słychać o wprowadzeniu przed wejściem w życie ustawy zmian w regulaminie, co oznaczałoby możliwość zerwania umowy bez płacenia kary i czystą kartę do podpisywania nowej.

W ten sposób płatne telewizje zapewniłyby sobie pozostanie klienta, który przy okazji zyskałby przeświadczenie, że usługodawca stara się ułatwić mu życie.

I właśnie taką jeszcze prostszą metodę prezentujemy w drugim punkcie zestawienia.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #TV