09.10.2018 13:03

Polsat Games, stacja TV dla graczy, startuje 15 października 2018

Od transmisji turniejów e-sportowych do programów publicystycznych – Cyfrowy Polsat zdradził, co dokładnie będzie można obejrzeć na uruchamianym właśnie nowym kanale tematycznym Polsat Games.

Polsat Games
foto: materiały prasowe

O niektórych atrakcjach dowiedzieliśmy się już wcześniej – w Polsat Games będzie można obejrzeć nową serię „Dragon Ball Super”, aczkolwiek nie pokuszono się chyba o polskiego lektora nałożonego na francuską wersję językową. Łącznie zapowiedziano „ponad 9000 odcinków anime”.

"

Flagowymi produkcjami Polsat Games będą własne rozgrywki esportowe. W poniedziałki i wtorki stacja będzie transmitować projekt o nazwie Ultraliga - ligowe zmagania w League of Legends z pulą nagród o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Oprócz tego stacja wyemituje polską transmisję z Mistrzostw Świata w League of Legends, którą od 1 października 2018 można już oglądać w internecie. "

Stacja chce przyciągać widzów zróżnicowanych wiekowo – stąd w ofercie znajdą się także programy pozwalające uczyć się za pomocą gier.

Polsat Games - nowa telewizja o grach

Ciekawie zapowiada się oferta publicystyczna – „gadające głowy” mają należeć do twórców gier, może się więc okazać, że podczas rozmów zdradzane będą interesujące informacje, znane do tej pory tylko bywalcom branży.

W ramówce znalazły się ponadto programy współtworzone przez gwiazdy YouTube’a – stacja postanowiła promować je w spocie jako „całkowicie nieśmieszne”:

Polsat Games wie, że żeby osiągnąć sukces, nie może być tylko kanałem telewizyjnym, lecz zaistnieć tam, gdzie są już gracze. Strategię nowej stacji przedstawia jej szef, Bartosz Pawlik.

"

Polsat Games to nie tylko telewizja. Doskonale wiemy, że jako produkt skierowany dla graczy musimy być wszędzie tam, gdzie fani gier już przyzwyczaili się konsumować treści. Dlatego wszystkie nasze transmisje na żywo będzie można oglądać na Twitchu, a programy własne, po premierze w telewizji, wylądują w IPLI i na YouTube. "

Debiut stacji zapowiedziano na 15 października 2018 – dzień po zakończeniu tegorocznej edycji Poznań Game Arena. Polsat Games będzie dostępny w Cyfrowym Polsacie od pakietu Mini HD, na pozycji 16.

Będziecie oglądać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TV