10.05.2018 13:56

Polsat zakłada kanał TV o grach

Polsat Games – tak ma nazywać się nowa stacja telewizyjna w Polsce. Wniosek o wydanie koncesji trafił już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Polsat Games
foto: kadr z wideo

Czym dokładnie ma zajmować się nowy kanał telewizyjny Polsat nie chce jeszcze zdradzać – dokładne informacje mają pojawić się po przyznaniu prawa do nadawania. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat, Tomasz Matwiejczuk, pozwolił sobie tylko na rzucenie kilku ogólników:

"

Będzie to kanał o szeroko rozumianej i niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży gier w Polsce. "

Stacja telewizyjna ma już za sobą niejedne romans z e-sportem – na antenie Polsat Sport pokazywano między innymi turnieje e-sportowe CS:GO. Eksperyment najwyraźniej się udał, gdyż nawet mimo oficjalnej skargi o propagowanie przemocy, złożonej do KRRiTV przez Fantasy Expo (organizacji pokazującej turnieje e-sportowe w internecie), Polsat postanowił jeszcze bardziej zaangażować się rynek gier.

Polsat Games – nowy kanał telewizyjny o grach

Największe imprezy e-sportowe przeszły mu co prawda chyba koło nosa – prawa do pokazywania finałów Intel Extreme Masters w Katowicach wykupiła Telewizja Polska, która zamierza pokazywać regularne programy o e-sporcie na kanale TVP Sport – można się jednak spodziewać, że Polsat Games pokaże zmagania najlepszych graczy z najbardziej popularnych tytułów.

Polsat Games nie może jednak ograniczyć się tylko do e-sportu.

Oprócz pokazywania rywalizacji profesjonalnych graczy Polsat Games skupi się zapewne na prezentowaniu recenzji nowych tytułów, poradników przejścia poszczególnych tytułów oraz gameplayów z najpopularniejszych i gorących produkcji - być może zatrudni do tego streamerów znanych z internetu.

Termin planowanego uruchomienia nadawania kanału Polsat Games nie został podany, nie wiadomo też jeszcze, jak będzie dystrybuowany sygnał.

Co wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TV