11.08.2016 14:19

Projektor Screeneo można ustawić 10 cm od ściany

Nowa generacja projektora Philips Screeneo zyskała na praktyczności – gadżet potrafi teraz wyświetlić obraz Full HD o przekątnej 120 cali z odległości 42 cm i można go łatwiej przenosić.

Projektor Screeneo można ustawić 10 cm od ściany
foto: materiały prasowe

Brak obsługi rozdzielczości 1920x1080 punktów był największą wadą poprzednika modelu Screeneo HDP 2510, która nieco odstraszała od zakupu gadżetu mającego stanowić domowe centrum multimedialne.

Największą zaletą urządzeń Screeneo jest zastosowanie przez ich konstruktorów technologii ultrakrótkiego rzutu. Umożliwia ona otrzymywanie dużych przekątnych wyświetlanego obrazu z bardzo małej odległości – w praktyce można ustawić urządzenie nawet 10 cm od ściany, by uzyskać na niej obszar wideo o przekątnej 50 cali.

Maksymalna przewidziana przez konstruktorów wielkość obrazu możliwa jest do uzyskania z odległości 42 cm. Daje to możliwość łatwego znalezienia miejsca, w którym będzie można obejrzeć film, bez potrzeby dostosowania do tego wystroju wnętrza. Tradycyjne projektory potrzebują do działania nawet kilku metrów wolnej przestrzeni.

Producent deklaruje, że projektor jest zgodny ze wszystkimi standardami obrazu 3D i potrafi także dokonać konwersji materiału 2D.

Największą zmianą obok wprowadzenia obsługi rozdzielczości Full HD jest zastosowanie nowej lampy, której żywotność oceniana jest na 10 000 h. Jej jasność wynosi 2000 lumenów.

Philips Screeneo HDP 2510 może działać jako samodzielne urządzenie multimedialne. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi możliwe jest odgrywanie filmów oraz pokazywanie zdjęć zapisanych na przenośnej pamięci USB.

Screeneo HDP 2510 można połączyć z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą 3 portów HDMI, złącza VGA i AV, wyjścia słuchawkowego oraz optycznego S/PDIF oraz portu USB 3.0.

foto: materiały prasowe

Za oprawę dźwiękową odpowiadają wbudowane głośniki zgodne z Dolby Digital 2.1, dysponujące subwooferem o mocy 26 W nowy model Screeneo może nie tylko samodzielnie wyświetlać filmy, ale także służyć jako bezprzewodowy odtwarzacz dźwięku po sparowaniu go ze smartfonem lub tabletem.

Philips Screeneo HDP 2510 mierzy sobie 315,5x248,8x281,9 mm i waży 8,3 kg. Jego cena została wyznaczona na 6699 złotych. Urządzenie objęte jest pełną, 24-miesięczną gwarancją producenta.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #TV