18.03.2019 13:12

Znamy ceny nowych telewizorów OLED LG. Tanio nie będzie

LG wprowadzi do oferty nowości z targów CES 2019 już w kwietniu. Właśnie poznaliśmy ceny nowych telewizorów.

lg
foto: materiały prasowe/LG

Trzeba przyznać, że nowości zaprezentowane przez LG na targach CES 2019 w kategorii telewizorów robią spore wrażenie. Jeszcze w czasie trwania wydarzenia informowaliśmy o składanym telewizorze, który “zwija się” do głośnika. Oprócz tego, LG zaprezentowało odświeżone portfolio innych sztandarowych produktów w tym segmencie.

Nowe modele telewizorów od LG

Targi CES 2019 upłynęły właściwie pod znakiem “składanej” elektroniki. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy się odbywały, składane smartfony zaprezentowali Samsung i Huawei. Plotkuje się też o składanych telefonach od Lenovo i Xiaomi. O ile w przypadku urządzeń mobilnych ciężko mówić o jakiejkolwiek użyteczności składanych ekranów, tak już w przypadku telewizorów ma to większy sens. Dobrze zdaje sobie z tego sprawę LG, które w styczniu 2019 roku zaprezentowało SIGNATURE OLED R. Jeśli chodzi o cenę tego modelu, to nie została oficjalnie podana. Prawdopodobnie jednak i tak was na niego nie stać.

LG odświeżyło też inne modele telewizorów o lepsze matryce i dodatkowe funkcjonalności. I tak, wszystkie telewizory zaprezentowane na CES 2019 otrzymają wsparcie dla Alexy, HomeKit i AirPlay 2. Asystent głosowy od Amazona dołączy do Google Assistant, który obecny jest w telewizorach z 2018 roku.

Jest drogo

Biorąc pod uwagę, że LG jest obecnie liderem na rynku telewizorów OLED nikt nie spodziewał się, że będzie tanio. Ceny najnowszych urządzeń od LG zaczynać się będą od 2 500 dolarów za model C9 z 65-calowym ekranem, co daje po przeliczeniu 9 500 złotych. Bezpieczniej będzie jednak założyć, że cena zostanie przez polskich dystrybutorów zaokrąglona do co najmniej 10 000 zł.

Obniżki natomiast doczekał się 88-calowy model W9 - zamiast 15 000 dolarów, został wyceniony na 13 000 dolarów, co daje ok. 50 000 zł. Tanioszka

Za nowy telewizor zapłacę...

Marcin Czajkowski