16.11.2017 17:54

Hykker Gaming Master FX – „zestaw gamingowy” z Biedronki [TEST]

Klawiatura multimedialna z wyróżnionymi klawiszami używanymi przez graczy i różnokolorowym podświetleniem oraz drapieżnie wyglądająca mysz – również mieniąca się w RGB – to zestaw gamingowy Hykker, który trafił do Biedronki. Czy korzystając z niego będziemy noobami, czy staniemy się pro?

Hykker Gaming Master FX – „zestaw gamingowy” z Biedronki [TEST]

Coraz bliżej święta, coraz bliżej momentu obdarowywania się prezentami. Entuzjastycznie nastawiona do e-sportu i gamingu młodzież marzy tylko o dwóch rzeczach – otrzymaniu ciekawej gry bądź sprzętu, który pozwoli im skutecznie udowadniać wyższość nad przeciwnikami z sieci.

Rosnąca popularność „grania w gry” sprawia, że producenci coraz chętniej przygotowują propozycje kierowane właśnie do graczy. Lub do osób, które chcą graczom sprawić prezent, nawet jeśli nie mają na to wysokiego budżetu.

Z myślą o tych ostatnich powstał zestaw gamingowy Hykker Gaming Master FX, składający się z multimedialnej klawiatury oraz myszy. Można go nabyć w Biedronce za 59,90 zł – cenie o wiele niższej, niż wynosi koszt zakupu znanych z transmisji e-sportowych urządzeń używanych przez profesjonalnych graczy.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Hykker to bliźniacza marka myPhone – urządzenia polskiego producent można często spotkać w okazyjnych cenach właśnie w Biedronce. Najczęściej trafia tam sprzęt, którego największą zaletą ma być niska cena, zdarzają się jednak także perełki, które potrafią zadziwić możliwościami i jakością wykonania – tak było między innymi ze smartfonem myPhone Luna II. A jak ma się sytuacja ze stworzonym dla graczy zestawem Hykker Gaming Master FX?

Hykker Gaming Master FX – wygląd na plus

Pierwsze wrażenia wizualne są całkiem przyjemne. Klawiatura nie jest nudnym prostokątem, a uwagę z miejsca przyciąga wyspa „WASD” oraz klawisze kierunkowe, w testowanym przez nas modelu wykonane z kanarkowożółtego plastiku.

Dodatkowo po bokach sprzętu znajdują się przyciski funkcyjne – po pięć na każdą stronę. O pełnionych przez nich funkcjach będzie można przeczytać w dalszej części tekstu.

Nieco ukryty – przynajmniej w porównaniu do jaskrawych klawiszy kierunkowych – jest przycisk zarządzający podświetleniem klawiatury. Wywołuje on cztery różne kolory – czerwony, niebieski, fioletowy i czarny brak podświetlania. Światło jest jednolite i obejmuje całe wnętrze klawiatury.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Mysz z kolei, nosząca na prawym przycisku dumne oznaczenie „Gaming Mouse”, jest mocno zbliżona kształtem do wyobrażenia, jakie ma się na temat gamingowych gadżetów. Po podłączeniu do komputera zaczyna mienić się kolorami, płynnie i leniwie przelewając się od jednego do drugiego – łącznie naliczyć można 7 różnych barw.

Obudowa myszy jest wyprofilowana z myślą o użytkownikach praworęcznych. Oprócz kompletu zwyczajowych przycisków i rolki do przewijania, znajdziemy na niej trzy dodatkowe klawisze – umiejscowione pod kciukiem przyciski ponów/cofnij oraz umieszczony za kółkiem klawisz odpowiedzialny za zmianę trybu pracy myszy. Wybierać można pomiędzy z góry ustalonymi wartościami pomiędzy 800 a 2400 DPI.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Zarówno klawiatura, jak i mysz wyposażone są w długie, ukryte w osłonie z oplotem kable USB. Wtyczki robią wrażenie solidnych, chociaż ich grubość może uniemożliwić podpięcie do sąsiadujących gniazd, jeśli zostały one umiejscowione zbyt blisko siebie.

Po nasyceniu wzrokiem takimi widokami przychodzi czas na zapoznanie się ze sprzętem bliżej. Czy ręce sięgające do klawiatury i myszy z zestawu Hykker Gaming Master FX będą równie ukontentowane, jak oczy? To zależy, co się lubi, jak jednak pokazujemy na następnej stronie – znalezienie amatora na tego gamingowego potwora może stanowić wyzwanie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Testy