20.03.2017 13:41

myPhone Luna II - polski superksiężyc [TEST]

Smartfon Luna II to naprawdę duża pozycja w portfolio polskiego producenta - i nie mówimy tu tylko o wymiarach modelu. Ten telefon ze średniej półki cenowej może w pełni zadowolić swojego właściciela.

myPhone Luna II - polski superksiężyc [TEST]
foto: Antyradio.pl/ Michał Tomaszkiewicz

Czy myPhone Luna II dobrze działa?

Specyfikacje smartfona myPhone Luna II gwarantują poprawne działanie aplikacji. Bez problemu uruchamiają się nie tylko programy użytkowe, takie jak nawigacja czy przeglądarka internetowa, lecz także wymagające gry.

Telefon sprawdza się w Pokemon GO (nie można jednak uruchomić trybu AR), Ingressie oraz popularnych grach 3D. W porównaniu do kilkukrotnie droższych flagowców działa co prawda wolniej, ale opóźnienia można zauważyć tylko podczas bezpośredniego porównania.

Osoby, które lubią być na bieżąco z nowinkami technologicznymi zmartwi fakt, że myPhone Luna II nie obsługuje standardu NFC - telefonu nie będzie można więc wykorzystywać do płacenia zbliżeniowego za zakupy na przykład za pomocą aplikacji Android Pay.

Pochwały należą się za czas pracy na baterii - nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania można liczyć na użytkowanie Luny II przez kilka godzin. Jeśli zaś ograniczamy się do dzwonienia i okazjonalnego przeglądania internetu, to nie będziemy musieli ładować smarftona nawet przez 2-3 dni.

Lekke zastrzeżenia można mieć za to do jakości głosu podczas prowadzonych rozmów - zdarzają się momenty, gdy ma się trudności z rozszyfrowanie słyszanych słów. Nie ma się co także spodziewać cudów, jeśli chodzi o wbudowane aparaty - zdjęcia są poprawne i nadają się do publikowania w internecie, mogą jednak przejść niezauważone na Instagramie.

Czy warto kupić myPhone Luna II?

W regularnej sprzedaży myPhone Luna II wyceniony jest na 699 zł - za tę cenę ciężko znaleźć smartfona, który prezentowałby się - zarówno wizualnie, jak i pod względem kultury działania - równie dobrze.

W promocji przygotowanej przez producenta i Biedronkę Lunę II od 20 marca 2017 można kupić już za 599 zł - jeśli szukacie porządnego smartfona, który bez problemów będzie mógł Wam posłużyć przez dłuższy czas, nie ma się co zastanawiać.

Głównym atutem telefonu myPhone Luna II jest duży ekran - 5,7 cala obrazu pozwala wyświetlić wyraźne i duże szczegóły mieszcząc się przy tym w zdecydowanej większości kieszeni, o torebkach nie wspominając.

Do gustu może także przypaść wygląd telefonu - to nie jest kolejny klon tego samego, nudnego designu, który znajdziemy w większości dostępnych na rynku telefonów.

Dual SIM z obsługą LTE pozwala komfortowo korzystać z internetu, a 2 GB pamięci RAM oznacza, że nie znajdziemy zbyt szybko aplikacji, która odmówi uruchomienia się na Lunie II - tym bardziej, że telefon działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

W tej cenie nie ma się co zastanawiać - będziecie zadowoleni.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Testy