11.05.2016 18:11

Kaczyński ostro o poprzednikach: Poziom ich rządów osiągnął dno

Jarosław Kaczyński ostro krytykuje poprzednią koalicję PO-PSL. - Poziom ich rządów osiągnął dno. Liczba rzeczy złych była po prostu gigantyczna - mówił w środę w Sejmie prezes PiS. Wcześniej Beata Szydło przedstawiła raport o rządach PO-PSL. Według premier w tym czasie Polacy stracili około 340 miliardów złotych.

Kaczyński ostro o poprzednikach: Poziom ich rządów osiągnął dno
fot: PAP

Pytany, czemu rząd przedstawia audyt z pracy poprzedniej ekipy dopiero pół roku po przejęciu władzy, Kaczyński odpowiedział, że "to musiało troszkę trwać". - Pewnie kolejne też będą trochę trwały - dodał.

- To jest bardzo skrótowy i na pewno dalece niepełny opis tego, co działo się w Polsce w ciągu ośmiu lat rządów PO i PSL. Przy czym sądzę, że taki pełny audyt, który z czasem pewnie będzie gotowy, ale to musi trochę potrwać, to będzie do przedstawienia w parę dni, bo ilość rzeczy złych była po prostu gigantyczna. Poziom tych rządów osiągnął można powiedzieć dno - powiedział Kaczyński.

A na pytanie, czy premier Szydło przedstawi także podsumowanie sześciu miesięcy sprawowania władzy przez jej rząd, prezes PiS powiedział, że to jest pytanie do szefowej rządu. - Ja jestem bardzo zadowolony - podkreślił Kaczyński.

Tagi: Polska